Хіти тижня. Нафтогаз "накручує" націнку в 600%: Експерт розповів, скільки повинен коштувати газ в Україні

Україна купує російський газ у Європи, проте націнка на паливо могла б бути меншою, в результаті чого вдалося б знизити ціну на газ в країні. Газ з Росії домінує на ринку, але Нафтогаз не може його купувати, оскільки Москва, ймовірно, висуватиме політичні вимоги щодо Криму і Донбасу. Українці повинні отримувати газ за меншою ціною, ніж зараз, адже собівартість українського палива, скоріш за все, значно нижче, у той час, коли націнка Нафтогазу може становити й зовсім 600%. Про це заявив політичний і економічний експерт Тарас Загородній, передають Патріоти України.

У ефірі телеканалу Україна 24 він розповів про те, що держава купує призначений для транзиту російський газ, але через фірми-"прокладки" Європи. Націнка становить близько 50 доларів. Можна було б платити менше шляхом укладення тривалих договорів з європейськими трейдерами. У такому випадку можна було б знизити ціни на газ в країні.

"Ми насправді купуємо російський газ, реверс у нас віртуальний, що називається. Це ж труба, вона не може одночасно і закачувати з Європи, і транзитувати. Ми купуємо той газ, який йде транзитом, тільки через "прокладки" Європи з націнкою приблизно в 50 доларів на тисячу кубометрів. Чому така ціна - це теж велике питання до "Нафтогазу" і "Трансгазу", тому що можна було укладати довгострокові контракти з європейськими трейдерами за обсягом, а це оптові закупівлі і можна було знизити ціну на газ", - зазначив Загородній.

За його словами, російського газу найбільше у Європі, проте Україна не може купувати це паливо, тому що Росія відразу ж перейде до політичних вимог у вигляді будь-яких поступок щодо Криму або Донбасу. Крім того, це вже й не доцільно.

"Друге - російський газ є домінуючим. Росія, звичайно, хитрувато каже, мовляв, давайте вести перемовини. Але, по-перше, будуть політичні вимоги, це вже зараз зрозуміло. І щодо Донбасу, і щодо Криму, і щодо чого завгодно. Потім, а які обсяги? Нам Росія даватиме приблизно 20 млрд на рік, і ми доплачуватимемо де-факто за це", - вважає Загородній.

Експерт акцентував увагу на тому, що газ в Україні має бути дешевшим. Згідно з його заявою, керівництво Нафтогазу явно вводило українців в оману, коли на тлі провалу видобутку українського газу казало про підвищення цін, яке, мовляв, допоможе компанії залучити гроші. Колишній виконавчий директор компанії зізнався, що собівартість українського газу низька, і це свідчить про націнку з боку Нафтогазу приблизно в 600%.

"Ми бачимо, що керівництво "Нафтогазу" нам прибріхувало, м'яко кажучи. По-перше, вони провалили видобуток газу українського виробництва, програма відверто провалена. При тому, що вони розповідали, що давайте піднімемо ціни на газ, і тоді у нас будуть інвестиції. Нещодавно колишній німецький виконавчий директор "Нафтогазу" визнав, що собівартість українського газу — приблизно 1-1,5 гривні за 1 кубометр. Націнка 600%. А ще скаржаться, що не можуть продавати за 20", - розповів Загородній.

Також він додав, що у такій ситуації варто було б провести перевірку, щоб з'ясувати, чому українці змушені купувати газ за завищеною ціною.

"Це свідчить про те, що потрібно проводити аудит, щоб розібратися, чому українцям продають газ за такою ціною. Якщо взяти навіть середню ціну імпорту та українського газу, то середня ціна може бути десь 4-4, 5 тис. за тисячу кубометрів. За такими цінами, до речі, Німеччина отримує газ за прямим контрактом з Російською Федерацією, і те, що у Європі піднімаються ціни, — їм в принципі все одно", - підкреслив Тарас Загородній.

В Україні подорожчав овоч із "борщового набору", але це не межа: Як змінилася вартість і що буде далі

субота, 28 січень 2023, 8:30

Ціна на моркву в Україні різко зросла через скорочення пропозиції на ринку. Наразі вартість приблизно на 17% вища, аніж наприкінці минулого тижня. При цьому ціни на овоч ще можуть зростати надалі. Про це повідомляють аналітики EastFruit, передають Патр...

У вихідні ліміти споживання зазвичай збільшують, але не цього разу: У Yasno розповіли про ситуацію в енергосистемі України

субота, 28 січень 2023, 7:15

В енергосистемі України зараз значний дефіцит. Про це повідомив СЕО енергетичної компанії Yasno Сергій Коваленко, закликавши користувачів бути економнішими. Він зазначив, що у вихідні ліміти споживання електроенергії зазвичай більше, але енергосистемі ...