Операційний прибуток компанії "Сургутнефтегаз" знизився на 5% - до 393 млрд руб., хоча виручка від реалізації зросла на 1% - до 1,57 трлн рублів, передають Патріоти України.
У березні, коли падіння нафтових цін прискорилося в зв'язку зі зривом продовження угоди ОПЕК +, "Сургутнефтегаз" отримав збиток від продажів в розмірі 12,104 млрд руб. Офіційно ПАТ "Сургутнефтегаз" входить в список найбільших російських нафтових і газодобувних компаній. За оцінкою Forbes, вона ж вважається власником найбільшої серед російських компаній "грошової кубушки". До кінця 2018 року майже 3,1 трлн рублів знаходилося на рахунках і депозитах. До слова, більша частина коштів компанії розміщена в іноземній валюті, що захистить бюджет підприємства від коливань на ринку валют.
На "Сургутнефтегаз" припадає 11% нафтовидобутку і 7% нафтопереробки в Росії. З 1984 року компанією беззмінно керує Володимир Богданов, однак бенефіціари компанії до сих пір невідомі. Здавалося б, така цінна для російського бюджету компанія не повинна тримати в секреті імена своїх власників, але її представники обмежуються заявами, що "акції розподілені між акціонерами, жоден з яких не є кінцевою контролюючою стороною і не робить істотного впливу".
Кілька років тому ЗМІ дізналися про таємне ролі Путіна в найбагатшому нафтовому концерні РФ "Сургутнефтегаз". Виявляється, реальна структура власності прихована під складною мережею з 23 фірм. У 2011 році один критик системи повідомляв про те, ніби господар Кремля володіє рівно однією третиною цієї фірми. Це ніколи не підтверджувалося офіційно, проте непрямим доказом можна вважати те, що саме "Сургутнефтегаз" ніколи не мав проблем з державними установами, в той час як у інших концернів це стало вже звичайною справою.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...