Хіти тижня. Найбільша нафтова компанія Росії пішла на "дно": Акції "Роснефти" впали на $4 млрд за 4 години

США розглядають можливість покарати «Роснефть» за торгівлю венесуельською нафтою і підтримку режиму Мадуро.

Акції «Роснефти» обвалилися на Московській біржі в п'ятницю, побивши рекорд падіння з квітня 2018 року, передають Патріоти України.

За чотири години торгів капіталізація найбільшої видобувної компанії Росії, на яку припадає кожен другий барель, витягнутий з надр, впала на 255 мільярдів рублів, або 4 млрд доларів. Розпродаж почалася з перших же хвилин торгів і за півгодини впустила котирування на 2,7%. До полудня падіння прискорилося до 4%, а до 14.26 мск досягло 5,2%. В результаті папери "Роснефти" переписали мінімум з початку року - 450,55 рубля за штуку.

«Тиск на «Роснефть» надають ризики введення санкцій з боку США, пояснюють аналітики БКС. Нові заходи проти російської компанії, вже відрізаної від західних технологій і кредитів, можуть бути включені до списку санкційного пакета проти Венесуели, який буде готовий у найближчі 30 днів.
Про те, що США розглядають можливість покарати «Роснефть» за торгівлю венесуельською нафтою і підтримку режиму Мадуро, в середу повідомив ТАСС високопоставлений представник адміністрації Дональда Трампа. У четвер ту ж інформацію підтвердили Bloomberg джерела в Білому домі.
Про санкції проти «Роснефти», яка, за даними Reuters, купує і перепродає в Азію дві третини нафтовидобутку Венесуели, США роздумують з 2018 року. Однак цього раз загрозу ринок сприйняв як ніколи серйозно. Слідом за акціями помітно подешевшали боргові папери «Роснефти»: бонди з погашенням у 2022 році (Роснефть04) до 16.39 мск падають на 1,53%.

Ярославський домовився з китайцями спільно розвивати "Мотор Січ"

вівторок, 4 серпень 2020, 19:23

Новий китайський власник, доля угоди з котрим наразі розглядає Антимононольний комітет, обзавівся потужним українським лобістом. Група DCH Олександра Ярославського досягла домовленості з китайськими інвесторами, що представляють Skyrizon Aircraft Holdi...

Кремль добре платить: Німеччина сказала, на що готова піти заради зняття санкцій із "Північного потоку-2"

вівторок, 4 серпень 2020, 17:56

Німеччина сподівається, що США не стануть вводити нові санкції проти російського газопроводу "Північний потік-2". Заради цього Берлін готовий почати переговори з Вашингтоном. Таку заяву зробив міністр економіки й енергетики країни Петер Альтмаєр, перед...