Хіти тижня. Найбільша нафтова компанія Росії пішла на "дно": Акції "Роснефти" впали на $4 млрд за 4 години

США розглядають можливість покарати «Роснефть» за торгівлю венесуельською нафтою і підтримку режиму Мадуро.

Акції «Роснефти» обвалилися на Московській біржі в п'ятницю, побивши рекорд падіння з квітня 2018 року, передають Патріоти України.

За чотири години торгів капіталізація найбільшої видобувної компанії Росії, на яку припадає кожен другий барель, витягнутий з надр, впала на 255 мільярдів рублів, або 4 млрд доларів. Розпродаж почалася з перших же хвилин торгів і за півгодини впустила котирування на 2,7%. До полудня падіння прискорилося до 4%, а до 14.26 мск досягло 5,2%. В результаті папери "Роснефти" переписали мінімум з початку року - 450,55 рубля за штуку.

«Тиск на «Роснефть» надають ризики введення санкцій з боку США, пояснюють аналітики БКС. Нові заходи проти російської компанії, вже відрізаної від західних технологій і кредитів, можуть бути включені до списку санкційного пакета проти Венесуели, який буде готовий у найближчі 30 днів.
Про те, що США розглядають можливість покарати «Роснефть» за торгівлю венесуельською нафтою і підтримку режиму Мадуро, в середу повідомив ТАСС високопоставлений представник адміністрації Дональда Трампа. У четвер ту ж інформацію підтвердили Bloomberg джерела в Білому домі.
Про санкції проти «Роснефти», яка, за даними Reuters, купує і перепродає в Азію дві третини нафтовидобутку Венесуели, США роздумують з 2018 року. Однак цього раз загрозу ринок сприйняв як ніколи серйозно. Слідом за акціями помітно подешевшали боргові папери «Роснефти»: бонди з погашенням у 2022 році (Роснефть04) до 16.39 мск падають на 1,53%.

Замінить Rafale і Eurofighter: Бойовий "літак майбутнього" Європи злетить в 2026 році

четвер, 20 лютий 2020, 20:56

Підписаний у четвер, 20 лютого, контракт на будівництво першого прототипу обійдеться в 150 млн. євро. Франко-німецький проект створення багатоцільового літака фронтової авіації з робочою назвою Système de Combat Aérien du Futur (SCAF) був затверджений ...

Хіти тижня. Сильний бік української армії: На що здатний модернізований Т-64 у війні з Росією

четвер, 20 лютий 2020, 19:30

Україна має «Булати» і Т-64БВ. Росія – покладається на свої нові машини Т-72Б3. За характеристиками і «Булати», і Т-64Б не поступаються Т-72Б3. Т-64 – головний бойовий танк української армії. Машину почали випускати ще в 1960 роках минулого століття, а...