Хіти тижня. Найбільша нафтова компанія Росії пішла на "дно": Акції "Роснефти" впали на $4 млрд за 4 години

США розглядають можливість покарати «Роснефть» за торгівлю венесуельською нафтою і підтримку режиму Мадуро.

Акції «Роснефти» обвалилися на Московській біржі в п'ятницю, побивши рекорд падіння з квітня 2018 року, передають Патріоти України.

За чотири години торгів капіталізація найбільшої видобувної компанії Росії, на яку припадає кожен другий барель, витягнутий з надр, впала на 255 мільярдів рублів, або 4 млрд доларів. Розпродаж почалася з перших же хвилин торгів і за півгодини впустила котирування на 2,7%. До полудня падіння прискорилося до 4%, а до 14.26 мск досягло 5,2%. В результаті папери "Роснефти" переписали мінімум з початку року - 450,55 рубля за штуку.

«Тиск на «Роснефть» надають ризики введення санкцій з боку США, пояснюють аналітики БКС. Нові заходи проти російської компанії, вже відрізаної від західних технологій і кредитів, можуть бути включені до списку санкційного пакета проти Венесуели, який буде готовий у найближчі 30 днів.
Про те, що США розглядають можливість покарати «Роснефть» за торгівлю венесуельською нафтою і підтримку режиму Мадуро, в середу повідомив ТАСС високопоставлений представник адміністрації Дональда Трампа. У четвер ту ж інформацію підтвердили Bloomberg джерела в Білому домі.
Про санкції проти «Роснефти», яка, за даними Reuters, купує і перепродає в Азію дві третини нафтовидобутку Венесуели, США роздумують з 2018 року. Однак цього раз загрозу ринок сприйняв як ніколи серйозно. Слідом за акціями помітно подешевшали боргові папери «Роснефти»: бонди з погашенням у 2022 році (Роснефть04) до 16.39 мск падають на 1,53%.

Фінмоніторинг взявся за квартири та авто: Ось у кого можуть запитати про походження грошей

середа, 24 червень 2026, 7:36

Посилення правил фінансового моніторингу призвело до того, що банки почали частіше перевіряти українців і блокувати їхні рахунки. А українці, які купують дороге майно за готівку, можуть зіткнутися з додатковими перевірками щодо походження коштів. У Дер...

Надоїли "дармоїди": Українцям у Польщі все більше відмовляють у статусі біженця

середа, 24 червень 2026, 6:05

Українцям почали масово відмовляти у наданні статусу тимчасового захисту PESEL UKR в деяких польських містах. Натомість громадянам присвоюють статус NUE, який позначає економічного мігранта та не передбачає спеціальних пільг, передають Патріоти України...