Хіти тижня. Несподіваний поворот справ: Китайський покупець української "Мотор Січі" - банкрут

Китайська компанія Beijing Xinwei Technology, що є одним з покупців українського АТ Мотор Січ, яке виробляє авіадвигуни та газотурбінні установки, поставляючи свою продукцію в понад 100 країн світу, оголосила дефолт,повідомляють Патріоти України з посиланням на 24 канал .Відомо, що ще на початку цього року BXT (Beijing Xinwei Technology) оголосила про дефолт маючи борги у $ 300 млн. За підсумками Q1-Q3 2019, чистий збиток склав $ 2.3 млрд.

Варто додати, що у відкритих джерелах про BXT та її голову Ван Цзіня (Wang Jing) є багато неоднозначною та насторожуючої інформації. Так, з 2012 року BXT накручувало обіг компанії за рахунок кредитів з партнерами, які власне були їх підрозділами. Таким чином компанія вийшла на IPO. Після оприлюднення цієї схеми ЗМІ, з грудня 2016 по липень 2019 торгівля акціями була зупинена. У липні цього року BXT оголосили про завершення реструктуризації та відновили торги (на липень вартість однієї акції - $ 2.02, у грудні - $ 0.22).

А у вересні 2019 року на активи акціонера (31%) і голови компанії Ван Цзіня частково накладено арешт на 3 роки через прострочення по виплатах за кредити BXT.

Голова Beijing Xinwei Technology - Wang Jing (ліворуч)

Нагадаємо, китайські компанії Skyrizon Aircraft і Xinwei Technology Group купують понад 50% акцій компанії Мотор Січ. У разі отримання дозволу Антимонопольного комітету на купівлю, інвестори зобов'язалися надати авіабудівній галузі України грантове фінансування на суму 100 мільйонів доларів. Понад 25% акцій залишалися за Укроборонпромом.

Голова концерну Укроборонпром Айварас Авбромавічус (а також Президент АТ Мотор Січ В'ячеслав Богуслаєв) підтвердив, що китайські інвестори купили акції компанії Мотор Січ, і зараз угоду перевіряє Антимонопольний комітет. Абромавічус також висловив упевненість, що угоди з такими стратегічно важливими підприємствами має контролювати держава.

Варто відзначити, що за повідомленнями ЗМІ , Ван Цзінь придбав акції Мотор Січі з кредитних коштів, узятих у China Development Bank. І якщо у Цзіня не буде грошей, щоб віддати борг, акції перейдуть у власність банку, який зможе розпродати їх по частинах кому завгодно, наприклад, росіянам, або продати назад державі Україна. Або ж банк створить дочірню структуру, яка буде керувати підприємством.

"Цєна Вєлічія!", або "Проста дєньгі кончілісь!": Росіян попередили про підвищення тарифів на комуналку на 40%

четвер, 1 травень 2025, 18:20

Російська влада готується різко підвищити для населення тарифи на газ, електроенергію та інші комунальні послуги. Про це свідчить оновлений макроекономічний прогноз уряду РФ, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Згідно з докумен...

"Дарагой царь - всьо прапала!": Мінфін Росії очікує обвалу нафтових цін на 25% –​​​​​​​ Reuters

четвер, 1 травень 2025, 18:00

Мінфін Росії підвищив прогноз дефіциту бюджету на 2025 рік до 1,7% від ВВП з раніше очікуваних 0,5% на тлі побоювань тривалого періоду низьких цін на нафту і газ. Прогноз за доходами від нафти і газу було знижено на 24% до 8,32 трлн рублів (101,47 млрд...