Хіти тижня. Оце так поворот: Інститут ядерних досліджень з Росії виявився власником надр в Україні (документ)

Інститут ядерних досліджень Російської академії наук з 2007 року є власником спеціального дозволу на користування надрами Артемівського родовища кам'яної солі. Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на листи Державної служби геології та надр до РНБО від серпня місяця цього року, передають Патріоти України.

У листі йдеться про те, що у 2007 році Міністерство охорони навколишнього природного середовища України надало Інституту ядерних досліджень Російської академії наук спеціальний дозвіл на користування надрами Артемівського родовища кам’яної солі терміном на 20 років.

Дозвіл передбачає будівництво та експлуатацію підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, зокрема для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин та відходів виробництва, а також скидання стічних вод.

"Те що інститут Російської академії наук був викритий серед власників спецдозволів на надра лише 2020 року? свідчить про те, що система державного моніторингу потенційного та реального впливів російських структур на економіку в Україні неефективна", - заявив голова StateWatch Гліб Канєвський.

У своєму листі Державна служба геології та надр звернулася до РНБО з проханням забезпечити внесення до санкційного списку вказаний інститут. Проте станом на листопад 2020 року на інститут не накладені санкції.

"Їх не повинно бути": У Росії розмріялися про "денацифікацію" та "демілітаризацію" США (відео)

четвер, 9 лютий 2023, 14:54

Черговий "експерт", запрошений в ефір пропагандистського ток-шоу Володимира Соловйова, заявив, що безпека Росії буде забезпечена за умови, що всі військові бази США та НАТО будуть назавжди скасовані на території континенту Євразія. В ідеалі світова пол...

Путін догрався: Найбільша компанія Європи подала до суду на "Газпром"

четвер, 9 лютий 2023, 14:24

ČEZ є найбільшою публічною компанією в Центральній та Східній Європі / Ілюстрація REUTERS На тлі повномасштабного російського вторгнення в Україну чеська компанія ČEZ ініціювала арбітражний розгляд проти російського "Газпрому", передають Патріоти Украї...