Хіти тижня. Оце так поворот: Інститут ядерних досліджень з Росії виявився власником надр в Україні (документ)

Інститут ядерних досліджень Російської академії наук з 2007 року є власником спеціального дозволу на користування надрами Артемівського родовища кам'яної солі. Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на листи Державної служби геології та надр до РНБО від серпня місяця цього року, передають Патріоти України.

У листі йдеться про те, що у 2007 році Міністерство охорони навколишнього природного середовища України надало Інституту ядерних досліджень Російської академії наук спеціальний дозвіл на користування надрами Артемівського родовища кам’яної солі терміном на 20 років.

Дозвіл передбачає будівництво та експлуатацію підземних споруд, не пов'язаних з видобуванням корисних копалин, зокрема для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин та відходів виробництва, а також скидання стічних вод.

"Те що інститут Російської академії наук був викритий серед власників спецдозволів на надра лише 2020 року? свідчить про те, що система державного моніторингу потенційного та реального впливів російських структур на економіку в Україні неефективна", - заявив голова StateWatch Гліб Канєвський.

У своєму листі Державна служба геології та надр звернулася до РНБО з проханням забезпечити внесення до санкційного списку вказаний інститут. Проте станом на листопад 2020 року на інститут не накладені санкції.

ЄС готується зняти частину санкцій з Росії, але обмежити ціни на нафту: У Politico дізналися про деталі 8-го пакету

середа, 28 вересень 2022, 17:55

Європейська комісія (ЄК) 28 вересня запропонує послам ЄС запровадити у новому восьмому санкційному пакеті обмеження цін на російську нафту, а також обговорить стелю цін на газ. При цьому ЄС має намір пом'якшити деякі санкції проти Росії, передають Патр...

"Північні потоки" померли назавжди? У Німеччині припускають, що труби вже не полагодять

середа, 28 вересень 2022, 16:58

Три труби російського газопроводу "Північний потік" і не введений в експлуатацію "Північний потік-2" можуть залишитися назавжди непридатними для використання після витоків газу в Балтійському морі. Західні країни називають це актом саботажу з боку РФ, ...