Хіти тижня. Пенсії українцям масштабно уріжуть: Експерти розповіли, скільки зможемо отримувати

В Україні розмір пенсій буде щорічно скорочуватися. В результаті вже незабаром замість 30% від зарплати на заслуженому відпочинку можна буде отримувати лише 20%. Але і це не межа. Такими темпами чинна пенсійна система може зовсім розвалитися, передають Патріоти України.

Пенсії зменшать всім. Це вже відбувається

Українці зараз, за даними Мінсоцу, отримують пенсію, розмір якої становить 30% від колишньої зарплати. Наприклад, якщо ви офіційно отримували 10 тис. грн, то в кращому разі на заслуженому відпочинку можна отримувати 3 тис. грн.

Але в майбутньому ситуація буде тільки погіршуватися. "Перспектива – буде 20%", – каже Марина Лазебна на круглому столі на тему пенсійної реформи. Тобто з тією ж зарплатою в 10 тис. можна буде отримувати тільки близько 2 тис. грн пенсії.

І це не межа. Ще кілька місяців тому прем'єр Денис Шмигаль заявляв, що пенсій взагалі може не бути. Дефіцит Пенсійного фонду зростає щорічно, ринок праці частково перебуває в тіні, зарплати платять у конвертах. У такій ситуації уряд може або боротися з тінню, або погоджуватися: банкрутства Пенсійного фонду не уникнути. І, судячи з заяв міністерки і прем'єра, зараз йдеться про другий варіант.

Чому падають пенсії?

Ще до 2017-го українці за кожен відпрацьований рік отримували 1,5% від розрахункового заробітку. Уже чотири роки як замість 1,5% нараховують тільки 1%. І тут варто врахувати, що йдеться не про відсоток від зарплати.

Серед причин погіршення ситуації в Пенсійному фонді:

  • демографічна криза (кількість тих, хто працює, скорочується, кількість пенсіонерів зростає);
  • найвищий рівень зарплат у тіні;
  • неефективна робота уряду в сфері пенсійного забезпечення.
Як розраховується розмір пенсії?

Для розрахунку розміру майбутньої пенсії використовують три змінних показники: власну зарплату, стаж, середню зарплату по країні. Формула виглядає так:

  • середню зарплату по країні за три роки помножити на співвідношення власної зарплати до середньої, помножити на стаж в роках і на 1%.
Така формула призводить до того, що пенсія буде значно нижчою, ніж якби її розмір рахувався від розміру зарплати. До речі, деякі категорії (наприклад, судді) можуть просто отримати близько 80% зарплати того, хто зараз продовжує працювати на посаді судді.

На всіх не вистачить? В уряді сказали, кому виплатять "тисячу Зеленського за вакцинацію" в першу чергу

четвер, 9 грудень 2021, 15:23

"Тисячу Зеленського за вакцинацію" можна буде отримати вже в 2021 році. Для цього потрібно буде зробити відповідну заявку в електронному сервісі державних послуг Дія з 19 по 29 грудня, зазначають Патріоти України. . Про це на засіданні Кабміну повідом...

Сказали "ні" енергетичному шантажу: Литва, Латвія та Естонія відмовляться від електрики з РФ та Білорусі

четвер, 9 грудень 2021, 12:45

Країни Балтії відмовляються від російської енергії. Литва, Латвія та Естонія повністю відключаться від енергомереж РФ та Білорусі вже до 2025 року. Триває підготовка. Про це йдеться на сайті оператора електромереж Литви Litgrid, передають Патріоти Укра...