Хіти тижня. По кишені буде не всім: В Україні дорожчає алкоголь - за горілку і пиво доведеться платити більше

В Україні очікується подорожчання шампанського. Це пов'язано з ростом акцизу на алкоголь. Крім ігристого найбільше в ціні додадуть міцні напої, передають Патріоти України.

Міцне пиво подорожчає на дві гривні. Мінімальна ціна півлітра горілки - 98 гривень. За рахунок зростання акцизів влада латає дірку в бюджеті, йдеться в матеріалі ТСН. Найбільше відчують подорожчання ті, хто купував найдешевший алкоголь, вважають експерти.

"Мінімальна ціна спрямована скоріше для покупців, тому що вона говорить про те, що ця продукція легальна, якщо виробник не платить податки, що становлять десь 40 грн в пляшці горілки-це означає, що продукція нелегальна", — пояснює виконавчий директор Асоціації Укрводка Аліна Шолохман.

А ось для цінителів вина, на відміну від шанувальників міцних напоїв – є хороші новини – тут акциз скасовується взагалі. Вино не подешевшає, але, принаймні, не повинно і подорожчати.

Разом з тим вітчизняні винороби скаржаться: статистика збільшення споживання вина зростає виключно за рахунок імпорту, тому що ввізне мито на алкоголь скасовано. А ось споживання горілки в Україні, за офіційними даними, за останні 5 років скоротилося майже на третину. Виробники нарікають, що половина міцного ринку – в тіні.

У НБУ розповіли, коли почнуть знімати валютні обмеження - у т.ч., й фіксований курс

неділя, 22 травень 2022, 11:42

Фіксація в Україні обмінного курсу валюти в перший день війни була необхідна, аби економіка країни змогла уникнути фінансового стресу і шоку. Сьогодні ж цей захід допомагає стримувати інфляцію. При цьому в НБУ запевнили: "вічними" валютні обмеження не ...

У Європарламенті закликали запровадити нафтове ембарго проти РФ, не враховуючи позицію Угорщини

неділя, 22 травень 2022, 10:56

Віцепрезидентка Європарламенту Катаріна Барлі закликала ухвалити рішення про заплановане нафтове ембарго ЄС проти РФ без участі Угорщини. Вимоги прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана щодо мільярдної допомоги вона вважає "нахабними", передають Патріо...