Хіти тижня. Рекордний обвал долара вдарить по економіці України: Названо три небезпеки

Зміцнення курсу гривні шкодить економіці, оскільки робить дешевим імпорт і дорогим експорт української продукції в інші країни, передають Патріоти України.

"Саме тому в умовах глобальної економіки, частиною якої є Україна, розвинені країни намагаються стримувати зміцнення своїх валют у відношенні до валют основних країн-конкурентів", – йдеться у публікації "Бизнес.Цензор".

Зокрема зростання національної валюти зриває плани з наповнення державного бюджету. У першому півріччі 2019 року надходження від імпортного ПДВ були на 12% нижчими від запланованих. Окрім того, падіння долара і пожвавлення споживчих настроїв українців впливає на торговельний баланс.

Рекордний обвал долара вдарить по економіці України: стало відомо як

За шість місяців нинішнього року негативне сальдо торгового балансу становило $1,6 млрд. Це удвічі більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Ріст нацвалюти також обмежує можливість українських експортерів швидко реагувати на падіння міжнародних цін на сировину. У результаті через міцну гривню експортери програють конкурентам у цінах.

Джерело: Цензор.НЕТ

Інвестори не раді: Перемога Ердогана призвела до падіння турецької ліри

понеділок, 29 травень 2023, 12:22

Турецька ліра ослабла після перемоги Реджепа Тайіпа Ердогана у другому турі президентських виборів. Курс упав на 0,3% до 20,03 за долар, що близько до рекордно низького рівня, передають Патріоти України. Уолл-стріт передбачає подальшу слабкість ліри: M...

Пенсії українцям перерахують: Кому дадуть на 1000 грн більше

понеділок, 29 травень 2023, 10:58

В Україні з 1 липня перерахують пенсії тим, хто не отримав збільшення у березні. При цьому індексація у розмірі близько 1000 грн чекає на тих пенсіонерів, які на даний момент отримують пенсію у розмірі 5076 грн без урахування надбавок. Це випливає із п...