Зміцнення курсу гривні шкодить економіці, оскільки робить дешевим імпорт і дорогим експорт української продукції в інші країни, передають Патріоти України.
"Саме тому в умовах глобальної економіки, частиною якої є Україна, розвинені країни намагаються стримувати зміцнення своїх валют у відношенні до валют основних країн-конкурентів", – йдеться у публікації "Бизнес.Цензор".
Зокрема зростання національної валюти зриває плани з наповнення державного бюджету. У першому півріччі 2019 року надходження від імпортного ПДВ були на 12% нижчими від запланованих. Окрім того, падіння долара і пожвавлення споживчих настроїв українців впливає на торговельний баланс.
За шість місяців нинішнього року негативне сальдо торгового балансу становило $1,6 млрд. Це удвічі більше порівняно з аналогічним періодом минулого року.
Ріст нацвалюти також обмежує можливість українських експортерів швидко реагувати на падіння міжнародних цін на сировину. У результаті через міцну гривню експортери програють конкурентам у цінах.
У Німеччині планують скоротити базову соціальну допомогу Bürgergeld, посиливши вимоги для отримувачів виплат. Водночас експерти зазначають, що на практиці зміни будуть мінімальними, і виплати продовжать отримувати майже всі нинішні одержувачі. Про це п...
Індексація пенсійних виплат, яку проводять щорічно, покликана збільшити пенсії. Але інколи буває так, що виплати не збільшуються, а у деяких випадках можуть і зменшитися. Останнє, насамперед, може стосуватися пенсіонерів, які продовжують працювати, пер...