Хіти тижня. РФ втратила найбільшого клієнта в ЄС: Польща переходить із російської нафти на саудівську

Польща підписала із Саудівською Аравією довгостроковий контракт на постачання нафти, який покриє майже половину споживання нафти в країні, передають Патріоти України із посиланням на Bloomberg.

Видання наголошує, що для роботи з близькосхідною сировиною компанії Orlen знадобиться модернізація заводів з переробки нафти, оскільки спочатку вони були заточені під російський сорт Urals. Однак на додаток до контракту на постачання Saudi Aramсо набуває 30-відсоткової частки в НПЗ польської Lotos за 243 млн євро, що має забезпечити гарантований попит на саудівську нафту.

Як зазначають аналітики Bloomberg Intelligence, ці угоди розширюють присутність саудитів на європейському ринку в галузі та посилюють їх позиції у регіоні, де традиційно домінувала російська нафта. Зокрема, у 2020 році, за даними Міненерго США, Польща була третім найбільшим клієнтом РФ у Європі, купуючи 7% російського нафтового експорту. Частку більше серед покупців у ЄС мали лише Німеччина (11%) та Нідерланди (11%).
Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи угоду із саудівською компанією, назвав її «великою економічною та політичною подією» і зазначив, що «завдяки підписаним контрактам енергетична безпека Центральної та Східної Європи суттєво покращиться».

Бережіться! Шахраї більше не зламують картки - ось як працюють найнебезпечніші схеми

п’ятниця, 26 червень 2026, 8:21

У 2026 році фінансові шахраї в Україні зосередилися не на зламі систем безпеки, а на "роботі" з людьми. Зловмисники дедалі частіше вибудовують сценарії так, щоб жертва власноруч передавала дані картки, підтверджувала операції або переходила на фейкові ...

Блекаут і паливна криза в Криму: Все дорожчає, закриваються аптеки та магазини, люди змітають товари з полиць

п’ятниця, 26 червень 2026, 6:24

Через відключення світла та нестачу бензину припинилися постачання товарів широкого спектру у роздрібній мережі. Проблеми з електрикою та паливом в окупованому Севастополі призвели до того, що там закрилася частина магазинів та ринків, перестав ходити ...