Хіти тижня. РФ втратила найбільшого клієнта в ЄС: Польща переходить із російської нафти на саудівську

Польща підписала із Саудівською Аравією довгостроковий контракт на постачання нафти, який покриє майже половину споживання нафти в країні, передають Патріоти України із посиланням на Bloomberg.

Видання наголошує, що для роботи з близькосхідною сировиною компанії Orlen знадобиться модернізація заводів з переробки нафти, оскільки спочатку вони були заточені під російський сорт Urals. Однак на додаток до контракту на постачання Saudi Aramсо набуває 30-відсоткової частки в НПЗ польської Lotos за 243 млн євро, що має забезпечити гарантований попит на саудівську нафту.

Як зазначають аналітики Bloomberg Intelligence, ці угоди розширюють присутність саудитів на європейському ринку в галузі та посилюють їх позиції у регіоні, де традиційно домінувала російська нафта. Зокрема, у 2020 році, за даними Міненерго США, Польща була третім найбільшим клієнтом РФ у Європі, купуючи 7% російського нафтового експорту. Частку більше серед покупців у ЄС мали лише Німеччина (11%) та Нідерланди (11%).
Президент Польщі Анджей Дуда, коментуючи угоду із саудівською компанією, назвав її «великою економічною та політичною подією» і зазначив, що «завдяки підписаним контрактам енергетична безпека Центральної та Східної Європи суттєво покращиться».

Розв'язана РФ війна не зупинила: Азійська країна купуватиме нафту в Росії

субота, 28 травень 2022, 19:41

Шрі-Ланка вирішила купувати нафту у Росії, що розв'язала війну проти України. Після оголошення дефолту країна зіткнулася зі значним дефіцитом пального, і вирішення цієї проблеми її влада побачила у закупках в РФ нафти з подальшою переробкою її на єдино...

Однак якість не гарантують: У РФ робитимуть власні смартфони та комп'ютери

субота, 28 травень 2022, 14:50

Через рішення найбільших виробників техніки призупинити постачання у РФ, в країні-ізгої хочуть налагодити виробництво власних смартфонів і комп'ютерів, передають Патріоти України. Власне, вони вже виробляються, цитують РосЗМІ слова депутата Держдуми Ол...