Хіти тижня. Шанс є! Українцям розповіли, як знизити вартість електроенергії вдвічі

Вартість електроенергії цілком реально знизити вдвічі. Для цього потрібно лише зробити невеликі одноразові витрати і виробити у себе певні звички. Після цього ви з подивом зауважите, що сума в платіжці помітно знизилася, і при цьому ви не сиділи в напівтемряві і не відмовляли собі в перегляді улюблених телесеріалів, передають Патріоти України.

З жовтня тариф на електроенергію в Україні знизили з 1,68 до 1,44 гривні за кВт-годину. Однак таким тарифом можуть користуватися лише ті домогосподарства, які споживають до 250 кВт-год. Експерти енергоринку говорять, що в їхнє число входить близько 80% всіх побутових споживачів. Однак серед решти 20% далеко не всі - зі списку Forbes. Багато хто просто не вміє раціонально витрачати енергоресурси.

Держенергоефективності рекомендує кілька простих способів реально скоротити енергоспоживання

  • Потрібно всюди у квартирі замінити лампочки на енергоефективні.
  • У місцях, в яких ви перебуваєте рідко і недовго (ванна, туалет, коридор) можна поставити датчики руху, які будуть реагувати на вашу появу і вмикати світло лише тоді, коли ви туди увійшли, а після вашого відходу відразу ж його вимикати.

  • Ще одна порада стане в нагоді при покупці нових побутових приладів. Їх потрібно купувати лише класу А та А+. Такі прилади споживать менше енергії.
  • Вимикайте пристрої, якщо ними не користуєтеся. Наприклад, не варто комп'ютеру, який ви включили з ранку, щоби полоскотати собі нерви свіжими новинами, чекати вас із роботи цілий день включеним. Дайте йому теж відпочити від цих новин.
  • Слідкуйте, щоб при зарядці акумулятора (наприклад, мобільних телефонів) вони не заряджалися довше, ніж необхідно.
  • Холодильник і, особливо, морозильну катеру потрібно утримувати в чистоті і стежити, щоб у камері не наростав лід. Крижані нарости підвищують витрату енергії. Не ставте також у холодильник гарячі страви, поки вони не охололи. Це також змушує його працювати з підвищеною витратою електрики.

Найбільшу економію, звичайно, дасть установка двозонного лічильника, який нічне споживання (з 23:00 до 7:00) рахує за вдвічі нижчим тарифом. З установкою такого лічильника ви зовсім нічого не втрачаєте, крім можливих витрат на його установку. Зате, якщо ви привчитеся переносити основне енергоспоживання на нічну пору, то зможете заощадити реально великі суми. Вночі можна змусити працювати пральну машину, заряджати акумулятори, включати електрообігрів приміщення і нагрівати бойлер.

Якщо вдатися до всіх цих способів економії електроенергії, то цілком реально можна знизити вартість електрики вдвічі, а то і більше. При цьому, вписавшись у заповітні 250 кВт-годин, ви ще й будете оплачувати все це за нижчим тарифом.

Відсутність бензовозів і різниця в коліях з Європою може затягнути паливну кризу ще на кілька місяців

субота, 21 травень 2022, 9:23

Уже від наступного тижня в Україну почнуть доправляти пальне з Польщі - 25 тисяч тонн. Ще одне антикризове рішення вже нашого уряду - це відмова від державного регулювання цін на заправках. Усе це вкупі, кажуть чиновники, дозволить нормалізувати ринок ...

Українцям приготуватися: Чи буде курс долара по 40-50 грн в обмінниках? - Фурса

субота, 21 травень 2022, 7:28

Який буде курс долара в Україні, прогнозувати зараз можуть тільки астрологи - економісти цього не скажуть. Однак цифри можуть бути будь-які, адже навіть рух до 34-38 гривень - спекулятивний і нічим не обґрунтований. Про це 20 травня в етері "Сніданку з...