Хіти тижня. Що на це скаже Зеленський? МВФ висунув Україні нові вимоги для отримання кредиту

Для отримання другого і наступних траншів від Міжнародного валютного фонду, з яким Україна підписала нову програму співпраці, потрібно буде виконати ряд умов в енергетичній, банківсько-фінансовій, фіскальній, судовій та медичній сферах. Про це повідомляє агентство "Українські новини", посилаючись на власні джерела, передають Патріоти України.

Як стало відомо раніше, нова програма МВФ загальним обсягом фінансування в 5 млрд доларів розрахована на 18 місяців. Перший транш кредиту складе 1,9 млрд і повністю буде спрямовано на покриття дефіциту держбюджету.

Другий транш від МВФ очікується в четвертому кварталі 2020 року. Однак поки достовірно невідомо детальний графік надання решти кредитних коштів і ті умови, які Україна повинна для цього виконати.

За інформацією агентства, в переліку так званих "структурних маяків" є вимоги до змін в енергетичній, банківсько-фінансовій, фіскальній, судовій і "антивірусній" (пов'язаної з COVID-19) сферах.

Серед умов з енергетичного напрямку - зміна статуту НАК "Нафтогаз України" відповідно до норм Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР). Крім того, необхідно буде в нових договорах на надання комунальних послуг спростити процедуру зміни постачальників газу.

У судовій сфері Верховній Раді потрібно буде змінити процедуру конкурсного відбору членів Вищої ради правосуддя.

Також необхідно буде до осені розробити механізм, який дозволить з 2021 року Державній податковій службі і Державній митній службі працювати як єдиним юридичним особам.

Нацбанку вже до літа необхідно буде затвердити план роботи з проблемними активами держбанків. Крім того, потрібно буде посилити процедуру врегулювання та ліквідації заборгованості пов'язаних осіб. Для цього Верховній Раді потрібно буде внести зміни в закони про Фонд гарантування вкладів і змінити закон про банки і банківську діяльність в частині структури капіталу банків і вимог до капіталу.

У сфері протидії коронавирусній інфекції в Україні навесні 2021 року треба буде провести аудит коштів держбюджету, які були витрачені на боротьбу з COVID-19. На думку експертів, всі ці умови можуть бути виконані без особливих проблем.

"Операция "Ликвидация", или Помогут ли немцы закрыть украинские шахты", - експерт

вівторок, 7 липень 2020, 11:18

"Министерство энергетики планирует осуществить пилотный проект по закрытию угледобывающих шахт в одном из украинских городов с использованием опыта Германии", - пише у своєму блозі Олександр Суков, передають Патріоти України, і продовжує:. В Украине ок...

Помічник за кількасот гривень: Студент з Івано-Франківська створив недорогу "електроняню" для догляду за рослинами у теплицях

понеділок, 6 липень 2020, 21:21

Економну електронну “няню” для теплиць створив студент Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Василь Гринюк, повідомляють Патріоти України з посиланням на seeds.org.ua. . Зазначається, що такими системами аграрії корис...