Stratolaunch знаходився в повітрі дві з половиною години. За цей час він піднявся над пустелею Мохаве на висоту до 5 000 метрів, виконав кілька маневрів і благополучно приземлився. Максимальна швидкість польоту склала 304 кілометри на годину.Розмах крила Stratolaunch становить близько 117 метрів (більше, ніж футбольне поле), довжина - 53 метри, висота - близько 15 метрів. Максимальна злітна маса - близько 590 тонн, вага порожнього літака - 226 тонн. Це робить Stratolaunch найбільшим літаком у світі. Махині надають руху шість двигунів, які використовуються на літаках Boeing 747. Довжина українського Ан-225 «Мрія» - 84 метри, але розмах крил і вантажопідйомність значно менше.
Ідея створення Stratolaunch належить американському мільярдерові Полу Аллену. Співзасновник Microsoft висловив її в 2011 році. За його задумом, такий літальний апарат повинен спростити доставку вантажів в космос. Літак призначений для виведення на орбіту космічних апаратів. Ракета-носій кріпиться між двома фюзеляжами. Stratolaunch буде підніматися на висоту понад 10 тисяч метрів. Там повинно відбуватися відділення ракети-носія. А літак повертається назад.
Будували Stratolaunch в пустелі Мохаве. В травні 2017 року літак уперше викотили з ангара для проведення тестів на землі. Тоді багато скептиків висловлювали сумнів, що цей апарат здатний піднятися в повітря.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...