Хіти тижня. Це треба знати! Українцям розповіли правду про "нічний тариф" на електроенергію

Нічний тариф на електроенергію однозначно є вигідним для всіх споживачів. На нього можна легко перейти, замінивши лічильник електроенергії на двозонний. Найбільшої вигоди з оплати електрики можна досягти, якщо змістити роботу найенергоємніших приладів із денного на нічний час. Нічний тариф взаємовигідний як для споживачів, так і для енергосистеми країни в цілому, передають Патріоти України.

Чимало українців чули про нічний тариф на електроенергію, проте досі не можуть наважитись перейти на нього. Деякі вважають, що через переход на нічний тариф можуть зрости витрати на оплату електрики або виникнути інші проблеми, але це не так.

Найбільш поширені чутки про нічний тариф на електроенергію

Він доступний лише певним категоріям населення. Це неправда. Користуватися цим тарифом може будь-хто. Для цього лише знадобиться заміна звичайного електричного лічильника на двозонний. Двозонний прилад обліку фіксує окремо денне (з 7:00 до 23:00) та нічне (з 23:00 до 7:00) споживання електроенергії. Змінивши лічильник та оформивши необхідні документи, кожен споживач зможе користуватися перевагами нічного тарифу.Вночі вигідніше користуватися електроприладами, ніж удень. Це абсолютна правда. Адже нічний тариф на електроенергію вдвічі нижчий за денний. Таким чином, якщо ви за місяць використовуєте до 250 кВт-год електрики, то денне споживання оплачуватимете за тарифом 1,44 гривні, а нічне – по 0,72. Ну, а якщо у вас за місяць "нагорає" понад 250 кВт-год, то все одно з нічним тарифом платити доведеться набагато дешевше: по 1,68 за денне споживання та по 0,84 за нічне.

Сума у платіжці не зміниться, якщо встановити двозонний лічильник. Це не так. Вона обов'язково стане нижчою. Навіть якщо в квартирі живуть суцільні "жайворонки", для яких нічне неспання зовсім неприйнятне, все одно нічний тариф на електроенергію дасть їм чималі переваги. Адже не обов'язково не спати вночі самим, потрібно просто запрограмувати енергоємні прилади на нічне споживання. Варто лише встановити таймери техніки на нічний час. А прилади без вбудованих таймерів - підключити до "розумної" розетки, яка подаватиме їм електрику саме в нічний час. І вийде, як у рекламі: ви спите, а вона (техніка) працює. Таким чином, можна запрограмувати на роботу пральну машину, бойлер, систему електроопалення та деякі інші побутові "пожирачі енергії".

Нічне споживання вигідне для енергосистеми країни. Це чиста правда. Через те, що пікові споживання електрики припадають на денний час (особливо на ранковий і вечірній), енергосистема в цей час перевантажена, і це навіть може призвести до її збоїв. А ось, переносячи якнайбільше споживання на нічний час, ви розвантажуєте енергосистему в пікові години і допомагаєте її збалансованій роботі.

Українцям повідомили, на скільки зростуть тарифи на холодну воду

неділя, 4 червень 2023, 17:50

В Україні готуються переглянути тарифи на холодну воду Стало відомо, як можуть змінитися суми у платіжках за комунальні послуги, передають Патріоти України. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг...

НБУ доручив ПриватБанку, Ощадбанку та іншим ретельно перевірити своїх клієнтів

неділя, 4 червень 2023, 12:30

ПриватБанк, Ощадбанк та інші фінансові установи повинні будуть ретельно перевірити своїх клієнтів щодо їхньої належності до санкційних списків. передають Патріоти України. При цьому банкам доведеться знайти золоту середину для стосунків із такими клієн...