Клієнт державного ПриватБанку зіткнувся з перевищенням ліміту на інтернет-оплату з картки в 10 разів. Причому гроші, за твердженням потерпілого, знімав не він, а шахраї. Суму в 111 тис. грн списали для оплати телефонів у турецькому інтернет-магазині. Чоловік звернувся до "Привату", проте гроші йому не повернули. Тепер клієнт збирається в суд, передають Патріоти України.
Ліміт у налаштуваннях картки при цьому був установлений на рівні 10 тис. грн. Про це розповів користувач otval1964 на спеціалізованому форумі "Мінфін". Він уже звернувся в поліцію, було відкрито кримінальну справу за фактом шахрайства.
"Без мого відома з моєї картки було списано 2 суми – 55 тис. і 56 тис. грн... Я побачив це і заблокував картку. Але гроші вже списали. SMS-повідомлень і дзвінків не було. Відкривши "Приват24", я побачив, що кошти на передавторизації. Відкривши платіж, побачив, що списані на адресу інтернет-магазину в Туреччині... Тепер родзинка – на картці було встановлено ліміт оплати в інтернеті 10 тис. грн", – розповів потерпілий.
При цьому клієнт за допомогою перекладача особисто звернувся до турецького інтернет-магазину і з'ясував, що з його картки невідомі оплатили покупку телефонів. Незважаючи на звернення потерпілого і блокування, шахраям навіть вдалося забрати своє замовлення. Тобто сума все ж була списана на користь магазину.
"Яким способом відбулася виплата? Спочатку сказали, що ввели CVV-код, потім – що підтвердили кодом із повідомлень, а потім і зовсім, що картка скомпрометована. Картку з моменту видачі я взагалі не діставав. Усі платежі – тільки через "Приват24", – дивується потерпілий.
За його словами, він одразу звернувся до банку за компенсацією збитку, але йому сказали почекати повернення грошей спочатку 11 днів. Коли цей термін минув, чекати попросили вже 45-120 днів. "Готую папери до суду", – написав клієнт.
У ПриватБанку вже відреагували на скаргу. Представники фінустанови пообіцяли додатково розібратися в ситуації та поінформувати про результати перевірки пізніше.
Шахраї в Україні вже за якого жертви не передають нікому свій пароль, CVV або номер картки. Дані крадуть і використовують без відома клієнта – зловмисникам достатньо знати номер картки, персональні дані та фінансовий номер клієнта. Тоді аферисти переносять номер на нову SIM-картку й отримують доступ до грошей.
У банках, проте, радять все одно дотримуватися таких правил:
Ворог вже має низку "серій" своїх ірансько-російський далекобійних ударних дронів "Шахед", а під час чергової терористичної ракетно-дронової атаки силами нашої протиповітряної оборони було збито дрон із новим маркуванням, фото уламка цього дрона Defen...
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...