Хіти тижня. Удар по скрепах: У "Нафтогазі" розповіли про новий масштабний позов проти "Газпрому"

Україна може отримати від "Газпрому" $17,3 млрд, пред'явивши нові вимоги проти російського газового гіганта. Про це в інтерв'ю"Цензор" заявив виконавчий директор "Нафтогазу" Юрій Вітренко, передають Патріоти України.

"Зараз на кордоні Україна-Росія не можна купити газ. Європейські компанії в цій точці не можуть отримати газ, який вони купують у "Газпрому". У Росії видобуває газ не тільки "Газпром". У нього немає монополії на видобуток газу. У Росії видобувають газ "Новатек", "Роснефть" і так далі. Видобувають величезні обсяги – понад 100 млрд кубів на рік", – розповідає Вітренко.

За словами Вітренко, "Газпром" не має законної монополії на експорт. У компаній "Роснефть" або "Новатек" також повинні бути можливість експортувати за блакитне паливо.

"Нафтогаз" зазнав великих збитків. Він втратив величезну купу грошей на придбання в 2009 році у "Газпрому" фінансового боргу RosUkrEnergo. Цей борг "Газпром" продав "Нафтогазу". "Нафтогаз" потім, як ми всі знаємо, цей борг стягував з RosUkrEnergo газом. Потім цей газ повертав. Відповідно, на цьому всім втратив величезну купу грошей. Питання: а хто в цьому винен?", – каже Вітренко.

Жінкам доплачуватимуть понад 700 грн надбавки до пенсії: Хто може розраховувати

субота, 4 лютий 2023, 10:59

Деякі українки мають право на щомісячні надбавки до пенсії у розмірі понад 700 гривень. Такі суми їм доплачуватимуть до пенсії. Ще один бонус для таких жінок: вони можуть піти на пенсію раніше, ніж у 60 років. Про це розповіли в Пенсійному фоні України...

Дадуть менше, ніж планували: Нацбанк погіршив прогноз щодо зарплат у 2023 році

субота, 4 лютий 2023, 10:37

Зарплати українців у 2023 році зростуть менше, ніж планувалося. До раніше прогнозованого рівня не дотягнуть ні номінальна, ні реальна зарплати. Але при цьому рівень безробіття знизиться суттєвіше, ніж передбачалося в попередньому прогнозі.Такі висновки...