Темпи приросту експорту лохини з України голландський “Рабобанк” оцінює в 60% в рік, проте відзначає, що загальні обсяги експорту залишаються невеликими, значно поступаючись світовим лідерам, до яких відносяться Чилі, Перу та Іспанія, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Втім, якщо подібну динаміку буде збережено, то Україна у найближчий час наздожене Польщу. "Ми прогнозуємо, що через п’ять років Україна зможе експортувати близько 20 тис. тонн лохини, переважно в свіжому вигляді. За цим показником Україна зрівняється з Польщею, яка зараз займає друге місце в Європі після Іспанії з експорту лохини. Однак, щоб досягти такого показника, виробникам ягід потрібно активніше включатися в процес підвищення якості продукції, адже в Україні всього п’ять фермерів мають сертифікат Global GAP, який є лише мінімальною умовою доступу до ринку ЄС", — зазначає експерт Андрій Ярмак.
Стратегія на експорт лохини до країн ЄС є досить вдалою, адже завдячуючи географічному розташуванню, Україна має менше логістичне плече, ніж та ж сама Іспанія. Разом з тим існують більш високомаржинальні ринки для цього продукту — наприклад ринки Близького Сходу та Південно-Східної Азії.
Експорт лохини з України у 2019 році може досягти 4,5-5,0 тис. тонн і стати рекордним, перевищивши рекорд минулого року у два рази.
В Україні готують єдину методику верифікації пільг громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу. Це стосується кожного з 1,2 млн українців, які отримують пільги, передають Патріоти України з посиланням ...
Запроваджені президентом США Дональдом Трампом тарифи можуть серйозно вдарити по американській оборонній промисловості, ускладнивши міжнародне співробітництво у сфері озброєнь та підвищивши вартість виробництва військової техніки, передають Патріоти Ук...