Темпи приросту експорту лохини з України голландський “Рабобанк” оцінює в 60% в рік, проте відзначає, що загальні обсяги експорту залишаються невеликими, значно поступаючись світовим лідерам, до яких відносяться Чилі, Перу та Іспанія, передають Патріоти України з посиланням на іноземні ЗМІ.
Втім, якщо подібну динаміку буде збережено, то Україна у найближчий час наздожене Польщу. "Ми прогнозуємо, що через п’ять років Україна зможе експортувати близько 20 тис. тонн лохини, переважно в свіжому вигляді. За цим показником Україна зрівняється з Польщею, яка зараз займає друге місце в Європі після Іспанії з експорту лохини. Однак, щоб досягти такого показника, виробникам ягід потрібно активніше включатися в процес підвищення якості продукції, адже в Україні всього п’ять фермерів мають сертифікат Global GAP, який є лише мінімальною умовою доступу до ринку ЄС", — зазначає експерт Андрій Ярмак.
Стратегія на експорт лохини до країн ЄС є досить вдалою, адже завдячуючи географічному розташуванню, Україна має менше логістичне плече, ніж та ж сама Іспанія. Разом з тим існують більш високомаржинальні ринки для цього продукту — наприклад ринки Близького Сходу та Південно-Східної Азії.
Експорт лохини з України у 2019 році може досягти 4,5-5,0 тис. тонн і стати рекордним, перевищивши рекорд минулого року у два рази.
Тариф на електроенергію, який був встановлений в Україні, діятиме протягом поточного опалювального сезону. Уряд не має планів щодо його збільшення. Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко під час "Години запитань до уряду" 17 січня, переда...
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...