Хіти тижня. Українкам пообіцяли щомісячну доплату до пенсії: Кому світить надбавка

В Україні до 25% можуть досягати надбавки до пенсії для жінок, які вийдуть на пенсію в 2022 році. Додаткові виплати пенсіонеркам будуть щомісячними. Вони можуть стати довічними, йдеться в матеріалі "Сьогодні", передають Патріоти України.

Кому варто розраховувати на надбавку

Надбавка до пенсії, як компенсація за збільшення пенсійного віку, вводиться для жінок у віці від 55 до 60 років. При цьому гроші за пізніший вихід на пенсію почали компенсувати жінкам з жовтня 2011 року.

Розмір доплати

Додаткові виплати залежать від суми пенсії, нарахованої за віком:

  • доплата в розмірі 2,5% була призначена за кожні шість місяців "простроченого" виходу на пенсію.
  • 25% доплати отримали жінки 1961 року народження, які вийшли на пенсію в 2021 році в 60 років.

Звернемо увагу, що перехідний період на новий пенсійний вік для жінок закінчилося в минулому році. Відповідно і доплата більше не зростатиме.

Тоді була введена компенсація в розмірі 9% від нарахованої пенсії для жінок 1962 року народження, які вийдуть на пенсію в 2022 році.

Таким чином, якщо жінці нарахували 3000 гривень пенсії, то з доплатою вона щомісяця отримуватиме 3270 гривень.

Трудовий стаж: як дізнатися онлайн

Українцям не обов'язково особисто приходити до Пенсійного фонду, щоб подати інформацію про трудовий стаж. Тепер це можна дізнатися онлайн:

  • заповнити записи паперових документів (трудової книги, військового квитка, диплома, книги колгоспника тощо), скан-копії яких будуть додані до звернення;
  • перевірити (заповнити) загальні дані-для застрахованої особи визначаються автоматично і не редагуються; для страхувальника надаються на ручне заповнення і подальшу перевірку наявності особи в реєстрі застрахованих осіб (РСО) і наявності трудових відносин між страхувальником і застрахованою особою;
  • додати скан-копії документів, обов'язкових для подання відомостей про трудову діяльність;
  • підписати звернення Кеп і відправити його до органу ПФУ.

Пізніше на веб-порталі українець може дізнатися про стан обробки його звернення, а також дізнатися актуальні дані про свою трудову діяльність, які зафіксовані в ПФУ.

"Враховуючи скільки трубопроводів вже існує": Найбільший енергоконцерн Німеччини заявив про непотрібність "Північного потоку-2"

середа, 26 січень 2022, 23:00

Газопровід «Північний потік-2», що коштував 10 млрд євро і побудований всупереч американським санкціям, можливо, не потрібний. Про це заявив у середу Маркус Креббер, голова німецького концерну RWE — найбільшого у ФРН постачальника електроенергії, перед...

Коли дійдемо до 30 грн за долар? Нацбанк продовжив стрімко послаблювати вітчизняну валюту

середа, 26 січень 2022, 20:21

Національний банк послабив офіційний курс гривні до долара на 13 копійок, встановивши його на 27 січня на рівні 28,80 гривні. Офіційний курс гривні до євро встановився на рівні 32,48 грн (на 26 січня – 32,30 гривні), зазначають Патріоти України.