Перші електромобілі з’явилися на початку минулого сторіччя, але розвиток бензинових та дизельних двигунів значно стримував дослідження подібної тематики. Втім, до ідеї створення електромобіля час від часу поверталися. У 1947-му році в Мінавтопромі СРСР задумалися над розробкою роз’їзного фургона, завданням якого було б доставляти невеликі вантажі по місту, щоб не використовувати для цих цілей традиційні вантажівки. Було вирішено, що для цих цілей підійде електроавто. У 1947-му році розробляти такі фургони доручили інституту автотранспорту – “НАМИ” (“Научно-исследовательский автомобилный и автомоторный институт”), а виробляти фургон планувалося на щойно створеному Львівському автобусному заводі. Згідно із задумом було створено дві моделі комерційного електротранспорту — вантажопідйомністю 0,5 та 1,5 тонни. Електромобілі отримали попередню назву “НАМИ-750” та “НАМИ-751”.
Автомобілі використовували вузли та агрегати зі звичайних бензинових авто. “НАМИ-750” отримав окремі вузли від вантажівки ГАЗ-АА (Ford-АА) “полуторки” та ГАЗ-20 “Победа”. Більш габаритний “НАМИ-751” – від вантажівки ГАЗ-51. Підвіску електрофургонів було зроблено м’якою, щоб не псувати акумулятори.
Автомобіль отримав легкий (90-110 кг) несучий каркас з алюмінієвого сплаву “авіаль” – легованого з’єднанням магнію та кремнієм. Такий матеріал використали для виготовлення профілів каркаса та зовнішньої оббивки. Кузов самого фургона був дерев’яним. Електромобіль отримав привід на задні колеса з індивідуальним електродвигуном постійного струму на кожне колесо. Таке рішення дозволяло позбутися диференціалу, а також економити енергію.
У якості елементів живлення були розроблені спеціальні батареї двох видів – свинцево-кислотні, та більш довговічні — залізонікелеві, які мали ресурс 750 циклів заряджання та “видавали” напругу 80-84 вольт. Реальний запас ходу з повним навантаженням становив 50-65 км, який у перспективі можна було збільшити, адже конструктори передбачили значний запас місяця для встановлення додаткових акумуляторів, які були у дефіциті.
В комплект НАМИ-750 і НАМИ-751 входив зарядний пристрій для підключення до звичайної побутової мережі 220В, від якої автомобілі повністю заряджалися за 4 та 6 годин відповідно. Крім того автомобіль мав додаткові електродинамічні гальма, які починали працювати зі швидкості 12-15 км/год та управлялися загальною гальмівною педаллю.
Перша промислова партія автомобілів з 20 штук була замовлена на “ЛАЗі” та поставлена у 1951-му році. Для експлуатації всі випущені електрофургони були відправлені на поштамти до Москви та Ленінграду, де вони розвозили пошту між міськими відділеннями до 1958-го року. У масовий випуск зі зрозумілих причин ці машини так і не пішли.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...