
Саудівці запустили новий виток цінової війни, в черговий раз зробивши знижку на нафту для клієнтів з ЄС. З листопада чорне золото для півдня Європи подешевшає на 30%, на півночі - на 10%. При чому знижки будуть надані на всю лінійку сортів нафти. Про це пише російський телеграм-канал, який займається висвітленням питань енергетики.
Незважаючи на спільні домовленості по угоді ОПЕК +, Саудівська Аравія продовжує скидати ціни на нафту, причому виключно для країн Євросоюзу. Саме в цьому регіоні традиційно панувала Росія. Для США, наприклад, прайс-лист донині залишається без змін. Знову знижувати ціни на нафту Саудівська Аравія почала в серпні цього року. за цей час вуглеводень основних сортів подешевшав на 2 долари. За таких умов Росія почала програвати битву за клієнтів, а саудівці, навпаки, на 26% збільшили експорт і повернули його на докризовий рівень. Російський же експорт сумарно, з січня по вересень, звалився на 14%. В результаті в той час, як Росія зазнає величезних збитків, інші країни ОПЕК + почали під будь-яким приводом нарощувати видобуток вуглеводнів, збивати ціни і відводити цифри в сірі зони. Наразі постає питання про життєздатність домовленостей з учасниками ОПЕК + і їх довговічність. "В ОПЕК + кожен сам за себе", - підводять підсумок російські експерти.
В Україні протягом липня валютний ринок залишатиметься стабільним — без різких коливань. Другий місяць літа навряд чи стане місяцем валютних сенсацій. Чому не буде різких коливань найближчим часом, розповів банкір Тарас Лєсовий у коментарі «УНІАН», пер...
Як Карпати, так і Одеса – напрямки-лідери для літнього відпочинку. Це спонукає реагувати і ринок праці – щоліта сектор сезонної роботи тут очікувано активізується. Найзатребуванішими вакансіями літа-2026 є продавець, водій та вантажник, хоча південь ни...