Хіти тижня. Вгору чи вниз? Експерти дали прогноз по курсу долара в Україні

Протягом наступного тижня очікується подальше зростання курсу долара до гривні. Про це сказав старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб, передають Патріоти України.

"Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 25,3 грн, а готівковий долар у банках може торгуватися близько 25,2/25,5 грн", - сказав він.

Як нагадав аналітик, долар зростав на ринку з минулого четверга, найбільш інтенсивне зростання відбулося на поточному тижні на вівторок і середу, коли він досяг свого локального максимуму. "Вже в четвер долар скоректувався, але в найближчий тиждень зростання валюти може бути продовжене", - додав він.

Аналітик також нагадав про заяву голови НБУ Якова Смолія, за словами якого коливання курсу гривні, що спостерігаються останнім часом, є закономірним процесом, враховуючи політику гнучкого курсоутворення, що проводиться Нацбанком.

За минулий тиждень курс долара до гривні помітно виріс на всіх сегментах валютного ринку на 2,3-3,3%. Так, з п'ятниці по п'ятницю офіційний курс долара США, встановлений НБУ, зріс з 24,19 грн до 24,88 грн (+2,9%). Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії "Укрділінг", за цей же час зросли з 24,10/24,13 до 24,66/24,70 (+2,3%/+2,4%).

Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках виросли за тиждень з 24,00/24,26 до 24,60/25,05 (+2,5%/+3,3%). При цьому спред між середнім продажем і середньою покупкою розширився з 1,1% до 1,9% за рахунок більш швидкого зростання курсу продажу у порівнянні з покупкою.

Джерело: РБК-Україна

Japan Airlines випробувала вантажний дрон перевезенням свіжої риби (відео)

середа, 26 лютий 2020, 23:51

Максимальна відстань, яку може пролетіти безпілотник, становить близько 60 км. Japan Airlines випробувала вантажний дрон перевезенням свіжої риби. Тестування проводилося в спільному повітряному просторі в префектурі Нагасакі і було визнано успішним. Пр...

Скрепи позеленіють від заздрощів: У США з нафти навчилися робити алмази

середа, 26 лютий 2020, 23:16

Щоб синтезувати алмази, дослідницька група почала з трьох типів порошку, витягнутих з поверхні танкерів, що перевозять нафту. Геологи зі Стенфордського університету зробили алмаз з нафти. Звучить як алхімія, але за умов правильного балансу вмісту речов...