Хіти тижня. Все погано: У МВФ попередили про масштабні проблеми

МВФ очікує уповільнення зростання економіки і масштабних проблем у зв'язку з торговельними війнами між США і Китаєм.

Такий прогноз експерти Фонду опублікували в липневому огляді світової економіки, передають Патріоти України.

Ще в квітні в МВФ чекали темпи зростання світової економіки на рівні 3,5% і вже тоді говорили, що це мало не найгірший за 10 років результат. Зараз ситуація погіршилася – чекають зростання всього в 3,2% в цьому році.

Винен американський президент Дональд Трамп. Конфронтація між МВФ і лідером США триває негласно вже тривалий час. Тепер же аналітики Фонду заявили: американці підвищили тарифи на імпорт з Китаю, китайці завдали дзеркальна відповідь. Але ланцюжка поставок – під загрозою, напруженість дестабілізувала ціни на енергоресурси (до речі, через дешевого газу на світових ринках, знижуються ціни і в Україні). І все це не могло не вплинути на світову економіку.

"Глобальні ланцюжка поставок технологічної продукції перебували під загрозою в зв'язку з перспективами санкцій США, зберігалася невизначеність, обумовлена" брексітом ", а посилюється геополітична напруженість дестабілізувала ціни на енергоносії", – пишуть в звіті.

Компанії та домогосподарства (а простіше кажучи, прості споживачі) в умовах відсутності стабільності і через ризики не роблять великих покупок і інвестицій. Бояться. Знижується попит – падають обсяги виробництва – сповільнюється економіка.

Трамп не просто так плакався? Зеленський накричав на Бессента, коли вони обговорювали угоду щодо копалин, - FT

понеділок, 24 лютий 2025, 11:30

Президент України Володимир Зеленський накричав на главу міністерства фінансів США Скотта Бессента, коли вони обговорювали угоду щодо ресурсів під час його візиту в Київ 12 лютого. Про це пише Financial Times (FT) 24 лютого з посиланням на інформацію д...

Будуть проблеми: Чотири країни ЄС вимагають повернути довоєнні квоти на агротовари з України

понеділок, 24 лютий 2025, 10:45

Міністри сільського господарства Угорщини, Болгарії, Румунії і Словаччини звернулись до Європейської комісії з листом із закликом після завершення автономних торгових заходів повернутися до довоєнних квот на агропродукцію з України. Про це повідомив мі...