Хіти тижня. "Все пропало!": Ціна російської нафти рухнула до рекордних $13 за барель

Російська нафта стала дешевше європейського мазуту.

Російська нафта Urals подешевшала до $ 13 за барель і стала у Європі дешевше мазуту. Про це пишуть «Ведомости», передають Патріоти України.

Зазначається, що 30 березня високосірчистий мазут в Північно-Західній Європі продавався за ціною з премією в $ 1,19 до ціни Urals. «Це другий випадок за останнє десятиліття, коли котирування мазуту перевищило вартість нафти. Раніше, 26 вересня 2019 року мазут оцінювався на рівні премії $ 1,08 до Urals, але в січні - лютому такий мазут коштував дешевше Urals на $ 16». – йдеться у повідомленні.

Представник нафтового бізнесу в Росії, країнах СНД і Балтії Argus Віктор Парно говорить, що через низьку ціну на російську нафту з 30 березня для нафти з Нижньовартовська в усіх напрямках морського експорту (Приморськ, Усть-Луга, Новоросійськ) сформувався негативний експортний нетбек: це означає, що вартість доставки нафти вище, ніж ціна на нафту на ринках збуту.

За словами Парно, зараз негативний нетбек поставок нафти з Нижньовартовська в Приморськ складає $ 16,4 за тонну, хоча на початку місяця показник був позитивним - $ 237,09 за тонну. Ціни на Urals формуються з дисконтом до цін Brent, які розраховуються агентствами і більше застосовні до оцінки ситуації на фізичному ринку нафти - ціна виросте, якщо зросте попит або скоротиться видобуток.

Поки що цього не відбувається: ціна на Brent падає (30 березня впала до $ 20,76, а 31 березня до 17.30 за мск склала $ 26,3), а світовий ринок нафти «зломлений і тоне в нафті, яка нікому не потрібна». Падіння попиту на нафту через коронавірус наближається до 25%, і в деяких країнах продавцям доводиться доплачувати покупцям, тому що паливо просто ніде зберігати.

​Вітчизняні сильно додали: Україна стала набагато більше експортувати вина

п’ятниця, 5 червень 2020, 22:12

За рік Україна збільшила експорт вин виноградних на 49,3%, в грошовому еквіваленті. Про це свідчать дані Державної митної служби. Так, за 5 місяців цього року Україна експортувала вина на 5,4 млн дол. Тоді як в січні-травні 2019 року - на 3,6 млн дол, ...

Хіти тижня. Банки будуть автоматично блокувати рахунки боржників: Мін'юст готує "сюрприз" українцям

п’ятниця, 5 червень 2020, 17:30

Україні банківські рахунки боржників блокуватимуть автоматично після того, як відомості введуть в єдиний реєстр боржників. При цьому ухилитися від виконання рішення суду буде складніше, передають Патріоти України. Відповідний законопроєкт розробив Мін'...