Хіти тижня. Забудьте про 27 за долар: JP Morgan покращив прогноз курсу гривні до кінця року

Головний ризик - суди навколо Приватбанку, підкреслюють аналітики

Аналітики американського фінансового холдингу JP Morgan покращили оцінку курсу гривні до кінця 2019 року до 25 гривень за долар з 25,5 гривень за долар місяцем раніше. Про це йдеться в оновленому прогнозі холдингу, зазначають Патріоти України.

У прогнозі йдеться, що у першому кварталі 2020 року гривня може знизитися до 25,5 гривень за долар, у другому - до 26,3 грн/дол і до 27 грн/дол у третьому.

За розрахунками аналітиків JP Morgan, зростання ВВП України в 2019 році становитиме 4,3%, а у 2020 році темп зростання ВВП знизиться до 3,8%.

На думку експертів, найбільшими ризиками для української економіки залишаються суди щодо Приватбанку, які можуть затягнутися на тривалий період у зв'язку зі значною кількістю справ.

"Приватбанк залишиться великою загрозою для співпраці з Міжнародним валютним фондом, найімовірніше, протягом трьох років після узгодження EFF", - заявили аналітики.

Вони додали, що очікують укладення угоди EFF до кінця поточного року, а на початку 2020 року - розподілу коштів МВФ.

У JP Morgan вважають, що парламент може затвердити бюджет України до 20 листопада. Вони також очікують, що закон про криміналізацію незаконного збагачення, схвалений у першому читанні, буде затверджено в остаточному варіанті до кінця поточного року.

Російські олігархи заробляють мільярди доларів в обхід санкцій, але є нюанс

п’ятниця, 9 червень 2023, 9:59

Кілька найбільших російських олігархів отримали дивіденди на мільярди доларів від своїх компаній, навіть незважаючи на санкції через війну в Україні. Ось тільки варіантів, куди їх витратити, у них не так і багато, повідомляє Bloomberg, передають Патріо...

Курс долара в Україні буде більш гнучким: У НБУ розповіли про подальшу ситуацію на валютному ринку

п’ятниця, 9 червень 2023, 8:58

Нацбанк працює над тим, щоб курс долара в Україні був гнучкішим. Зусилля регулятора спрямовані на формування належних передумов переходу до пом'якшення обмежень на валютному ринку. При цьому чекати повноцінного режиму плаваючого курсоутворення найближч...