Українські вчені з Інституту рибного господарства і екології моря (Бердянськ Запорізької області) запропонували вживати в їжу коренеротів - місцевий підвид медуз, які водяться в Азовському морі. Про це повідомляє видання "ПроБердянськ", передають Патріоти України.
На думку завідувача відділом аквакультури ІРГЕМ Петра Кулика, медузам можна знайти застосування як їжі. Зараз, як і в 1970-80 рр., чисельність медуз помітно знижується на початку курортного сезону, але потім може повторитися історія минулого літа. Однак, якщо медуз у нас багато - з цього можна отримати користь.
Він підкреслив, що необхідність розвитку промислового використання медуз - нагальна тема. Це може бути потрібно і корисно для господарювання, проте труднощі пов'язані з нетрадиційністю цього продукту для населення України.
"Шкода, пропадає цінний природний ресурс, якому вже знайшли застосування в інших країнах. На світовому ринку спостерігається дефіцит морепродуктів, і експерти вказують на перспективність і необхідність їхнього експорту в найближчі роки", - каже Кулик.
За словами вченого, в ХХ столітті вже були вдалі експерименти із застосування медуз як добрива і кормової добавки для тварин, оскільки ці морські тварини містять в собі майже всю таблицю Менделєєва.
Водночас, у країнах Східної та Південно-Східної Азії медузи є традиційною їжею, зокрема, наші звичні види коренерот і аурелія - їх сушать, солять, смажать, консервують. В Австралії, Південній і Центральній Америці страви з них подають не тільки в ресторанах, а й менш пафосних закладах громадського харчування, що свідчить про їхню цінову доступність і легкість приготування.
Чи з'являться страви з медуз у меню українських кафе і ресторанів - залежить від того, наскільки сильним є дух дослідників і бізнес-жилка у наших співвітчизників.
У Росії знову почали продавати нові автомобілі Mazda з гарантією. У країну почали поставляти відразу кілька моделей. Проте не йдеться про офіційне повернення японського бренду на російський ринок. Про це повідомляє головний редактор російського журналу...
Європейський Союз (ЄС) схвалив перехідні заходи для українського експорту, які почнуть діяти з 6 червня 2025 року, адже завершується дія "торговельного безвізу". Завдяки цим заходам торгівля між Україною та ЄС продовжиться без перерв, а надалі плануєть...