Хочуть розігнати до 1600 км/год: Унікальний ракетомобіль створили в Австралії (фото, відео)

Aussie Invader 5R - велетень довжиною 16 метрів і вагою близько 9 тонн.

В Австралії збудували унікальний ракетомобіль, на якому планують встановити рекорд швидкості на планеті. Винахідники стверджують, що він зможе розвинути швидкість до 1600 км/год. Про це повідомляє видання CarAdvice, передають Патріоти України.

Йдеться про ракетомобіль, який отримав назву Aussie Invader 5R. Група австралійських інженерів під керівництвом Роско МакГлашана планує в наступному році встановити на ньому новий світовий рекорд швидкості.

Aussie Invader 5R - велетень довжиною 16 метрів і вагою близько 9 тонн. Базою для ракетомобіль служить оригінальний сталевий каркас. Зовні він більше нагадує ракету, ніж машину: довгий і гострий перед, обтічна форма кузова, великий "плавець" зверху, що забезпечуватиме кращу аеродинаміку. При цьому коліс у 5R всього три (35-дюймових), причому вони повністю з алюмінію і без гуми.

Двигун ракетомобіля здатний забезпечувати рекордну потужність - 202 500 кінських сил. За підрахунками інженерів, до 100 км/год він розженеться всього за 1,1 секунди, а очікувана максимальна швидкість, яка і повинна побити світовий рекорд, складе 1000 миль в годину (1609 кілометрів на годину). Щоб досягти цієї позначки, ракетомобілю потрібно менше ніж півхвилини.

Для розгону суперавто буде необхідна пряма траса протяжністю не менше 5 кілометрів, а для зупинки в 2,5 рази більше - 13 кілометрів. Примітно, що процес гальмування у Aussie Invader набагато складніше, ніж розгін. Крім традиційних дискових гальм в проекті використовуються парашути і активні аеродинамічні елементи.

Повідомляється, що перші випробування ракетомобіля розпочнуться вже на початку 2022 року. У тому ж році планується провести і вирішальний заїзд в спробі встановлення рекорду.

До речі, пілотом буде сам керівник проекту - Роско МакГлашан. У 1994 році він вже встановив світовий рекорд швидкості на землі за допомогою свого першого ракетомобіля, попередника 5R. Тоді на одному з висохлих соляних озер в Австралії він зміг розігнатися до 802,6 кілометрів на годину.

Геолог розповів, які шанси мають російські окупанти знайти прісну воду під Азовським морем, щоб напоїти Крим

неділя, 11 квітень 2021, 20:50

в 1960-70 роки в Азові дійсно знаходили запаси підземної прісної води, але це залишкове геологічне явище водообміну, котрий вимивався останні 8-9 тисяч років. Вчений секретар Інституту геологічних наук Національної академії наук України Руслан Гаврилюк...

"Це відповідальний крок": Зеленський анонсував утворення зони вільної торгівлі України з Туреччиною

неділя, 11 квітень 2021, 18:07

Володимир Зеленський обговорив підписання угоди про зону вільної торгівлі та з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, повідомляють Патріоти України з посиланням на Укрінформ. За його словами, під час обговорення, приділили увагу торгово-економічним ...