В Україні внаслідок різкого подорожчання електроенергії до 2,64 грн за кВт*годину (раніше за перші 250 кВт*година діяв тариф у 1,44 грн, а при споживанні більше - 1,68 грн) для частини сімей суми у платіжках різко збільшаться . Якщо в середньому сім'я платитиме на 200-300 грн на місяць більше, то українці, які використовують струм для приготування їжі, підігріву води, можуть платити на 500 грн на місяць більше, передають Патріоти України.
У середньому українська сім'я використовує за місяць близько 160 кВт*годину струму. У травні за такий обсяг електроенергії потрібно було заплатити лише близько 230 грн, з червня – 422,4 грн. Але в результаті подорожчання є і тим сім'ї, суми у платіжках у яких будуть значно вищими.
Так, в Україні у висотних багатоповерхівках заборонено проводити газ. Як результат, у таких будинках найчастіше електроенергію використовують і для підігріву води, і для приготування їжі. Та сім'я, яка за місяць використовує, наприклад, 520 кВт*годину струму, у травні заплатить за світло 873,6 грн, а вже у червні за такий самий обсяг електроенергії – 1 372 грн. Тобто майже на 500 грн. більше.
Єдиний спосіб різко скоротити суми у платіжках – встановити двозонний лічильник. Він коштує близько 2 тис. грн, проте дозволяє в період від 23 години вечора до 7 години ранку платити за світло половину чинного тарифу. Тобто 1,32 грн за кожну кВт*годину. При цьому енерговитратними приладами (пральною машиною, бойлером тощо) у такому випадку варто користуватися в нічний період.
Крім того, Державне агентство з питань енергоефективності радить замінити техніку на нову з високим класом енергоефективності (або робити це поступово і при покупці звертати увагу на клас енергоефективності), замінити всі лампи в будинку на енергозберігаючі, вимикати всі прилади, якими ви не користуєтеся, розеткою, не включати телевізор для того, щоб він працював "фоном".
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....