Х**ло платить за все? Данія дала Росії добро на завершення будівництва "Північного потоку-2"

Данія, що раніше жорстко виступала проти російського газопроводу "Північний потік-2", дала добро використовувати судна-трубоукладачі з якорями і без них для завершення будівництва. Про це сказано в заяві Датського енергетичного агентства, яку було опубліковано на його сайті в понеділок, 6 липня, передають Патріоти України.

"Датське енергетичне агентство ухвалило рішення, що Nord Stream 2 AG може також використовувати трубоукладчики з якірним позиціонуванням при укладанні трубопроводу "Північний потік-2", – сказано в повідомленні.

При цьому умови, на яких було видано дозвіл, змінено: компанія Nord Stream 2 AG ("дочка" російського "Газпрому") може використовувати судна як із системами самопозиціювання (які не потребують використання якорів), так і судна, які можуть зберігати положення тільки з якорями.

"У цьому рішенні Датське енергетичне агентство підкреслило, серед іншого, що решта трубопроводу, який повинен бути побудований в Данії, знаходиться за межами району, де не рекомендується тралення дна, анкеровка і пошкодження морського дна через ризик, створюваного похованими бойовими хімічними агентами" , – пояснили рішення в агентстві.

"Північний потік-2" піде в обхід транзитних держав – України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн – через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проект оцінюється в 9,5 млрд євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 мільйонів євро кожна. "Газпром" надасть другу половину коштів – 4,75 млрд євро.

Наразі "Північний потік-2" передбачається ввести в експлуатацію в кінці 2020-го – початку 2021 року. Добудувати залишилося менше 10% магістралі, але цьому перешкоджають численні проблеми.

США і низка європейських держав виступають проти спорудження газопроводу. На їхню думку, він підсилить залежність Європи від поставок російського газу. Роботи по будівництву "Північного потоку-2" припинені через санкції США щодо європейських підрядників, що набули чинності у грудні 2019 року.

Хочуть розігнати до 1600 км/год: Унікальний ракетомобіль створили в Австралії (фото, відео)

п’ятниця, 5 березень 2021, 0:07

Aussie Invader 5R - велетень довжиною 16 метрів і вагою близько 9 тонн. В Австралії збудували унікальний ракетомобіль, на якому планують встановити рекорд швидкості на планеті. Винахідники стверджують, що він зможе розвинути швидкість до 1600 км/год. П...

І це тільки на охорону: На утримання "труби Медведчука" потрібні десятки мільйонів гривень на рік (відео)

четвер, 4 березень 2021, 21:34

На утримання української ділянки нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок" - так званої "труби Медведчука" - потрібні десятки мільйонів гривень на рік. І це тільки на охорону. Про це в інтерв'ю заявив глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій...