Російські бізнесмени вивели рекордні суми зі своїх компаній на тлі кризи банківського кредитування та падіння інвестиційної активності. За даними Forbes, у РФ загальний обсяг виплат великих російських компаній на користь 50 бізнесменів у 2024 році досяг історичного максимуму - 1,769 трлн рублів, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times.
Для порівняння, у 2022 та 2023 роках ця сума не перевищувала 1,4 трлн рублів. В одинадцяти учасників рейтингу дивіденди перевищили 50 млрд рублів на особу.
Лідером став контрольний акціонер Северсталі Олексій Мордашов, який спільно з пов’язаними структурами отримав 201,8 млрд рублів. Друге місце посів співвласник Лукойлу Вагіт Алекперов із доходом у 201 млрд рублів. Третім став мільярдер Володимир Лісін, який разом зі своїми близькими отримав майже 152 млрд рублів. Четверте місце посів співвласник Новатеку та Сибуру Леонід Міхельсон із понад 104 млрд рублів, а п’ятірку замкнув глава USM Алішер Усманов - 96,2 млрд рублів.
На тлі рекордних дивідендних виплат Російський союз промисловців і підприємців, у роботі якого брали участь більшість названих олігархів, останні два роки висловлює занепокоєння станом економіки. Висока ключова ставка Центрального банку РФ спричинила здорожчання позик і погіршення фінансового стану багатьох компаній. За даними союзу, багато підприємств опинились у переддефолтному стані, тоді як економіка з кінця 2024 року демонструє ознаки рецесії та ризики "жорсткої посадки", особливо в цивільних секторах, які не відновилися після санкційного шоку. Бізнес також занепокоєний можливим "переохолодженням" економіки - надмірним стисненням попиту та уповільненням ділової активності.
У 2025 році більшість мільярдерів вивели кошти і не створювали фінансову подушку безпеки для компаній. Генеральний директор Северсталі Олександр Шевелев повідомив, що металурги можуть повністю зупинити виробництво.
Раніше стало відомо, що 24 російських мільярдери, чиї статки загалом сягають $110 млрд, більше не вказані як громадяни Росії в оновленому рейтингу Forbes.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...