За 30 років незалежності купівельна спроможність українців скоротилася на 30%, хоча в країні постійно збільшувалася середня зарплата. Про це свідчить економічне дослідження Українського інституту майбутнього, передають Патріоти України.
«Відсутність дієвих економічних реформ призвелв до того, що купівельна спроможність в Україні залишається невисокою порівняно з колишніми країнами СРСР. З 1990 по 2021 рік середньомісячна зарплата в Україні зросла з 118 дол. до 500 дол. Але купівельна спроможність впала на 30%», - розповів за підсумками дослідження директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.
Економісти відштовхувалися від зрозумілого принципу: важлива не сама сума доходу, а скільки людина зможе купити на свою зарплату. Для порівняння бралися інші країни колишнього СРСР.
«Таким критерієм ми взяли м'ясо. Для порівняння, з сьогоднішньою середньою зарплатою в РФ можна купити 106 кг м'яса, в Білорусі - 90 кг, в Казахстані - 96 кг, Естонії - 155 кг, Литві - 221 кг, в Україні - 86 кг», - повідомив Амелін.
А по ходу уточнив, що за 30 років населення нашої країни скоротилося на 27%: з 52 до 37 млн. Середня тривалість життя в Україні становить 71 рік. «Ми як би ростемо, але відстаємо від інших країн колишнього радянського табору. І тут критеріями є якість життя, медицини, рівень доходів, тому що рівень доходів безпосередньо впливає на якість харчування, спосіб життя і можливість дозволяти собі якісну медицину», - зазначив Амелін.
За даними дослідження, за індексом щастя Україна займає 110 місце, тоді як Чехія - 18 місце, Польща - 44, Латвія - 51. Що пояснюється низьким рівнем доходів населення, низькою тривалістю здорового життя, слабким станом здоров'я. Хоча інші моменти також не забули.
«Україна відстає від сусідніх країн і за рівнем якості освіти. За індексом людського капіталу Україна втратила 10 позицій (з 2010 до 2020 року), зайнявши 53 місце в рейтингу. За індексом рівня освіти Україна поступається багатьом сусіднім країнам», - додав Амелін.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...