За 30 років незалежності купівельна спроможність українців скоротилася на 30%, хоча в країні постійно збільшувалася середня зарплата. Про це свідчить економічне дослідження Українського інституту майбутнього, передають Патріоти України.
«Відсутність дієвих економічних реформ призвелв до того, що купівельна спроможність в Україні залишається невисокою порівняно з колишніми країнами СРСР. З 1990 по 2021 рік середньомісячна зарплата в Україні зросла з 118 дол. до 500 дол. Але купівельна спроможність впала на 30%», - розповів за підсумками дослідження директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.
Економісти відштовхувалися від зрозумілого принципу: важлива не сама сума доходу, а скільки людина зможе купити на свою зарплату. Для порівняння бралися інші країни колишнього СРСР.
«Таким критерієм ми взяли м'ясо. Для порівняння, з сьогоднішньою середньою зарплатою в РФ можна купити 106 кг м'яса, в Білорусі - 90 кг, в Казахстані - 96 кг, Естонії - 155 кг, Литві - 221 кг, в Україні - 86 кг», - повідомив Амелін.
А по ходу уточнив, що за 30 років населення нашої країни скоротилося на 27%: з 52 до 37 млн. Середня тривалість життя в Україні становить 71 рік. «Ми як би ростемо, але відстаємо від інших країн колишнього радянського табору. І тут критеріями є якість життя, медицини, рівень доходів, тому що рівень доходів безпосередньо впливає на якість харчування, спосіб життя і можливість дозволяти собі якісну медицину», - зазначив Амелін.
За даними дослідження, за індексом щастя Україна займає 110 місце, тоді як Чехія - 18 місце, Польща - 44, Латвія - 51. Що пояснюється низьким рівнем доходів населення, низькою тривалістю здорового життя, слабким станом здоров'я. Хоча інші моменти також не забули.
«Україна відстає від сусідніх країн і за рівнем якості освіти. За індексом людського капіталу Україна втратила 10 позицій (з 2010 до 2020 року), зайнявши 53 місце в рейтингу. За індексом рівня освіти Україна поступається багатьом сусіднім країнам», - додав Амелін.
Британські аналітики вважають, що на відновлення України після руйнівної війни необхідно буде витратити орієнтовно 530 млрд доларів. Про це йдеться у публікації The Times.передають Патріоти України. За оцінками міжнародних організацій, близько 13% житл...
За офіційною статистикою базова інфляція в Україні 2024 рокк пришвидшилася до 10,7%, а подорожчання оброблених продовольчих товарів за підсумками минулого року становило 14,7% р/р, значно перевищивши початковий прогноз НБУ на 5%. Цьогоріч регулятор про...