Киянам, які будуть призвані до армії в межах програми мобілізації з грудня, почнуть виплачувати 30 тис. грн. Київрада розгляне питання матеріального заохочення на найближчому засіданні. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко в Telegram.
"Місто віднайшло кошти для виплат по 30 000 грн кожному мобілізованому новобранцю", - обнадіїв міський голова.
На попередній сесії Київради були збільшені видатки на ЗСУ за програмою "Захисник Києва". Зокрема, 300 млн грн додатково передбачено для військових частин, які звернулися за допомогою.
Також за ініціативою мера Київ збільшив видатки на підтримку сил безпеки та оборони до 6,2 млрд грн у 2023 році.
Як відомо, заохочувати чоловіків до мобілізації коштом місцевих бюджетів більше року тому почали у державі-агресорі. Так мер Москви Собянін одним з перших виділив з бюджету свого міста кошти для вербовки громадян для війни проти України, обіцяючи крім разових виплат різні блага і в подальшому, як на фронті так і для сімей мобілізованих. Такий почин, з "легкої ноги" Кремля, швидко поширився недоімперією. Звісно нема нічого поганого, якщо і українські громади допоможуть державі коштами для стимулювання мобілізації, як вони це роблять другий рік різного роду допомогою армії коштом місцевих бюджетів.
Американський стартап Circularity Fuels заявив про успішний запуск першого у світі пілотного заводу, який перетворює коров’ячий гній на синтетичне авіаційне паливо, передають Патріоти України з посиланням на PiataAuto. . Останніми роками науковці акти...
Попри жорсткі санкції США на постачання передових мікросхем, у Китаї почався новий масштабний етап розвитку штучного інтелекту та робототехніки. Китайські розробники зуміли компенсувати дефіцит обладнання завдяки унікальній алгоритмічній ефективності, ...