Коломойський зацікавлений, щоб повернутися до моделі, яка існувала ще до "Роттердам плюс", - економіст

Підприємства олігарха є найбільшими споживачами електроенергії, а витрати на електроенергію в собівартості їхньої продукції становлять приблизно 50%.
Борис Кушнірук. Фото: Фейсбук.

У скасуванні енергореформи зацікавлені деякі великі бізнесмени, зокрема – Ігор Коломойський, чиї підприємства споживають багато електроенергії, у зв'язку з чим власнику вигідно контролювати ціни на неї. Про це заявив економіст Борис Кушнірук у коментарі телеканалу NewsOne, передають Патріоти України.

"Коломойський зацікавлений, щоб повернутися до тієї моделі, яка існувала ще до впровадження так званого "Роттердам плюс". Коли тарифи визначали повністю в ручному режимі. Тоді він зможе пролобіювати, щоб на його підприємствах, як на "великих" споживачах електроенергії, ціна була найнижчою", – зазначив Кушнірук.

Коломойський контролює Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи, зазначає NewsOne, ці підприємства є найбільшими споживачами електроенергії, а витрати на електроенергію в собівартості їхньої продукції становлять приблизно 50%.

Із 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку заплановано на 1 липня. Вона передбачає імплементацію норм Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямами розподілу і передання електроенергії.

13 травня прем'єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив, що ринок планують запустити вчасно, і додав, що новації не мають приводити до підвищення цін на електроенергію для населення. У команді президента України Володимира Зеленського виступили за перенесення запуску нового ринку електроенергії. Видання "Дело" написало, що відтермінування запуску ринку вигідне бізнесменові Ігорю Коломойському і його феросплавним заводам.

Довелося звітувати крім наміру реформ й про майбутнє Приватбанку: Зеленський зустрівся з делегацією МВФ

субота, 21 вересень 2019, 9:03

Українській економіці не обійтись без нового кредиту МВФ, хоча особисто Коломойського задовольнить і дефолт держави, аби отримати "своє". Президент України Володимир Зеленський зустрівся із заступником директора Європейського департаменту Міжнародного ...

"Голуб миру": Голова МЗС Зеленського хоче, щоб Україна постачала товари в «ЛДНР»

субота, 21 вересень 2019, 8:38

Економічну блокаду Пристайко вважає контрпродуктивною. Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко виступив з ініціативою повернути на полиці магазинів «ЛДНР» українську продукцію. Про це міністр заявив в інтерв’ю “Європейській правді”, зазначают...