Коломойський зацікавлений, щоб повернутися до моделі, яка існувала ще до "Роттердам плюс", - економіст

Підприємства олігарха є найбільшими споживачами електроенергії, а витрати на електроенергію в собівартості їхньої продукції становлять приблизно 50%.
Борис Кушнірук. Фото: Фейсбук.

У скасуванні енергореформи зацікавлені деякі великі бізнесмени, зокрема – Ігор Коломойський, чиї підприємства споживають багато електроенергії, у зв'язку з чим власнику вигідно контролювати ціни на неї. Про це заявив економіст Борис Кушнірук у коментарі телеканалу NewsOne, передають Патріоти України.

"Коломойський зацікавлений, щоб повернутися до тієї моделі, яка існувала ще до впровадження так званого "Роттердам плюс". Коли тарифи визначали повністю в ручному режимі. Тоді він зможе пролобіювати, щоб на його підприємствах, як на "великих" споживачах електроенергії, ціна була найнижчою", – зазначив Кушнірук.

Коломойський контролює Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи, зазначає NewsOne, ці підприємства є найбільшими споживачами електроенергії, а витрати на електроенергію в собівартості їхньої продукції становлять приблизно 50%.

Із 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку заплановано на 1 липня. Вона передбачає імплементацію норм Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямами розподілу і передання електроенергії.

13 травня прем'єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив, що ринок планують запустити вчасно, і додав, що новації не мають приводити до підвищення цін на електроенергію для населення. У команді президента України Володимира Зеленського виступили за перенесення запуску нового ринку електроенергії. Видання "Дело" написало, що відтермінування запуску ринку вигідне бізнесменові Ігорю Коломойському і його феросплавним заводам.

Народний автомобіль постбензинової ери: Volkswagen представив повністю електричний кросовер, більше ніж вдвічі дешевший за Tesla

четвер, 24 вересень 2020, 19:10

Автовиробник Volkswagen представив свій перший повністю електричний кросовер ID.4. Ціна в Європі - від 43 тисяч євро, зазначають Патріоти України. Максимальна швидкість нового авто досягає 160 км/ч.Розгін до сотні - 8,5 с. Об'єм акумулятора Volkswagen ...

Добити Х**ло: Зеленський знайшов Україні нового союзника щодо "Північного потоку-2"

четвер, 24 вересень 2020, 15:40

Україна та Словаччина мають спільне бачення загроз, які становить російський газопровід "Північний потік-2". Про це сказав президент Володимир Зеленський після зустрічі з главою Словацької Республіки Зузаною Чапутовою у Братиславі, передають Патріоти ...