Коломойський зацікавлений, щоб повернутися до моделі, яка існувала ще до "Роттердам плюс", - економіст

Підприємства олігарха є найбільшими споживачами електроенергії, а витрати на електроенергію в собівартості їхньої продукції становлять приблизно 50%.
Борис Кушнірук. Фото: Фейсбук.

У скасуванні енергореформи зацікавлені деякі великі бізнесмени, зокрема – Ігор Коломойський, чиї підприємства споживають багато електроенергії, у зв'язку з чим власнику вигідно контролювати ціни на неї. Про це заявив економіст Борис Кушнірук у коментарі телеканалу NewsOne, передають Патріоти України.

"Коломойський зацікавлений, щоб повернутися до тієї моделі, яка існувала ще до впровадження так званого "Роттердам плюс". Коли тарифи визначали повністю в ручному режимі. Тоді він зможе пролобіювати, щоб на його підприємствах, як на "великих" споживачах електроенергії, ціна була найнижчою", – зазначив Кушнірук.

Коломойський контролює Нікопольський і Запорізький феросплавні заводи, зазначає NewsOne, ці підприємства є найбільшими споживачами електроенергії, а витрати на електроенергію в собівартості їхньої продукції становлять приблизно 50%.

Із 1 січня в Україні почав діяти роздрібний ринок електричної енергії. Повномасштабний запуск нової моделі оптового ринку заплановано на 1 липня. Вона передбачає імплементацію норм Третього енергетичного пакета ЄС, зокрема в питанні розділення компаній за напрямами розподілу і передання електроенергії.

13 травня прем'єр-міністр Володимир Гройсман підтвердив, що ринок планують запустити вчасно, і додав, що новації не мають приводити до підвищення цін на електроенергію для населення. У команді президента України Володимира Зеленського виступили за перенесення запуску нового ринку електроенергії. Видання "Дело" написало, що відтермінування запуску ринку вигідне бізнесменові Ігорю Коломойському і його феросплавним заводам.

В неї є союзники: Росія пішла ва-банк у війні за лівійську нафту

вівторок, 19 листопад 2019, 0:18

Захід нічого не робить для протистояння країнам, які підтримують маршала Халіфа Хафтара, в число яких, крім Росії, входять Єгипет і ОАЕ. Росія посилює військову присутність в Лівії, підтримуючи живою силою і зброєю маршала Халіфа Хафтара, який веде вій...

З архіву ПУ. Інфраструктурний прорив: Україна починає спорудження глибоководного каналу, котрий змінить трафік найбільшої водної артерії Європи

понеділок, 18 листопад 2019, 23:30

Ресурси та потенціал портів Рені та Ізмаїл величезні, і ми маємо використовувати їх на повну потужність, що і допоможе зробити новий проект. 23 жовтня під головуванням заступника Міністра інфраструктури України Юрія Лавренюка відбулася нарада щодо реал...