Гривня може зміцніти у другому півріччі 2020-го, розповів Gazeta.ua економіст Ярослав Жаліло, передають Патріоти України.
"Верховна Рада 30 березня розблокувала два важливі законопроєкти, які стояли на заваді отриманню коштів від МВФ (про ринок земель сільськогосподарського призначення та про вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності. – Gazeta.ua). Очевидно, що допомога все-таки надійде. Тобто ризики дефолту та дефіциту валютних резервів Нацбанку суттєво скоротяться. Це зміцнить довіру до гривні. Коли карантинні обмеження знімуть, вдасться відновити зацікавленість іноземних інвесторів, експортні поставки. Поки ж що курс коливатиметься навколо нового прогнозу Мінекономіки – 29,5 гривні за долар", - пояснює економіст.
Додає, що на курс долара також впливають темпи відновлення глобальної економіки від коронакризи. "Останнім часом відзначено оптимістичний тренд із індексами глобальних фінансових ринків. Наприклад, індекс Dow Jones різко піднявся. Сполучені Штати вкладають величезні кошти у стимулювання власної економіки. Це зі свого боку послаблюватиме курс долара. Тобто зростатиме доларова інфляція", - говорить Жаліло.
Нацбанк намагається знизити ажіотажний попит на валюту в Україні. Тому наповнює ринок готівковим доларом. "Це дасть змогу зменшити різницю між продажем та купівлею валюти. Адже часто бачимо надмірно завищений курс продажу доларів. Також збільшить кількість готівки, яку можна буде придбати в обмінниках чи банках. Це однозначно послабить зацікавленість населення. Вже сьогодні люди рідше купують долари", - каже Жаліло.
Припускає, що валюту в основному обмінюють ті, хто хоче на певний час згорнути бізнес або планує на тривалий термін перевести в долари гривневі заощадження. "Купувати валюту на короткий проміжок часу сенсу немає. Можете багато втратити. Курс купівлі сьогодні виявиться значно вищим, ніж курс продажу через 2 місяці", - пояснює економіст.
НАК "Нафтогаз України" веде перемовини з МВФ про отримання коштів на імпорт газу. На першому етапі йдеться про 1 млрд кубометрів. Про це йдеться у публікації РБК-Україна "Застрягли в "маяках". Які умови програми МВФ не виконала Україна і чим це загрожу...
Президент США Дональд Трамп назвав "дивним" питання про участь у повоєнній відбудові України, позаяк Вашингтон, мовляв, і так зробив значний внесок. Про це він заявив під час пресконференції із президентом Франції Емманюелем Макроном. Так, журналісти п...