Коли долар в Україні знову подешевшає: Економіст озвучив прогноз

Гривня може зміцніти у другому півріччі 2020-го, розповів Gazeta.ua економіст Ярослав Жаліло, передають Патріоти України.

"Верховна Рада 30 березня розблокувала два важливі законопроєкти, які стояли на заваді отриманню коштів від МВФ (про ринок земель сільськогосподарського призначення та про вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності. – Gazeta.ua). Очевидно, що допомога все-таки надійде. Тобто ризики дефолту та дефіциту валютних резервів Нацбанку суттєво скоротяться. Це зміцнить довіру до гривні. Коли карантинні обмеження знімуть, вдасться відновити зацікавленість іноземних інвесторів, експортні поставки. Поки ж що курс коливатиметься навколо нового прогнозу Мінекономіки – 29,5 гривні за долар", - пояснює економіст.

Додає, що на курс долара також впливають темпи відновлення глобальної економіки від коронакризи. "Останнім часом відзначено оптимістичний тренд із індексами глобальних фінансових ринків. Наприклад, індекс Dow Jones різко піднявся. Сполучені Штати вкладають величезні кошти у стимулювання власної економіки. Це зі свого боку послаблюватиме курс долара. Тобто зростатиме доларова інфляція", - говорить Жаліло.

Нацбанк намагається знизити ажіотажний попит на валюту в Україні. Тому наповнює ринок готівковим доларом. "Це дасть змогу зменшити різницю між продажем та купівлею валюти. Адже часто бачимо надмірно завищений курс продажу доларів. Також збільшить кількість готівки, яку можна буде придбати в обмінниках чи банках. Це однозначно послабить зацікавленість населення. Вже сьогодні люди рідше купують долари", - каже Жаліло.

Припускає, що валюту в основному обмінюють ті, хто хоче на певний час згорнути бізнес або планує на тривалий термін перевести в долари гривневі заощадження. "Купувати валюту на короткий проміжок часу сенсу немає. Можете багато втратити. Курс купівлі сьогодні виявиться значно вищим, ніж курс продажу через 2 місяці", - пояснює економіст.

Хіти тижня. КБ "Луч" на виставці "Зброя та безпека-2020" презентує ударний дрон

субота, 11 липень 2020, 21:00

ДККБ «Луч» планує презентувати ударний безпілотник власного виробництва на XVI Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека», яка восени пройде у Києві. На стенді КБ продемонструють повнорозмірний макет БпЛА, повідомив генеральний директор КБ...

З архіву ПУ. Путін з Рогозіним ще швидше "заплигали на батуті": "Південмаш" звітує про проривне досягнення у ракетобудуванні

субота, 11 липень 2020, 14:00

Провідний виробник ракетної техніки України вперше в історії виготовив третій ступінь ракети-носія середнього класу для запуску комерційних супутників на орбіту Землі без участі інших іноземних партнерів. На початку травня 2019 року виготовлено та відп...