Енергохолдинг «ДТЕК» Ріната Ахметова готовий вивести з простою два вугільні підприємства, щоб виконати оновлений прогноз балансу електроенергетичної системи, затверджений Міністерством енергетики та захисту навколишнього середовища. Про це генеральний директор “ДТЕК Енерго” Дмитро Сахарук заявив у ході селекторної наради в Мінекоенерго, повідомляють Патріоти України з посиланням на Інтерфакс-Україна.
“Ми проаналізували затверджений баланс (прогнозний баланс електроенергетичної системи, – ред.) і бачимо, що вугілля затребуване для забезпечення затвердженого балансу. Ми підготували і подали Міністерству вугільний баланс”, – повідомив він.
За його словами, підприємство “Павлоградвугілля” потрібно вивести з простою з 15 травня, а “Добропіллявугілля” – з 1 червня.
Також Сахарук зазначив, що слідом за оновленням виробничого і паливного балансів необхідно прийняти економічний баланс ринку, щоб компанії розуміли як працювати в поточних умовах дефіциту коштів у ринку.
У свою чергу в. о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславец повідомила, що економічний баланс обговорять у ході найближчого засідання антикризового енергетичного штабу 12-13 травня.
Нагадаємо, Мінекоенерго переглянуло прогнозний енергетичний баланс на 2020 рік через критичну ситуацію на ринку. Зокрема, документом обмежили вироблення електроенергії державними АЕС. Перевагу отримали ТЕЦ і “зелена” енергетика, найбільшим власником яких є ДТЕК Ріната Ахметова.
Група народних депутатів звернулася до прем’єр-міністра Дениса Шмыгаля з проханням не відключати атомні енергоблоки. ДБР відкрило справу проти чиновників Мінекоенерго через рішення про скорочення виробництва електроенергії на АЕС.
Ключовим завданням України у рамках реалізації поточної програми розширеного фінансування (EFF) Міжнародного валютного фонду (МВФ) є мобілізація внутрішніх доходів державного бюджету. Це стосується не лише скорочення витрат та запровадження фінансових ...
Наступний опалювальний сезон стане найскладнішим за весь час повномасштабної війни. Причина – втрата 9 ГВт потужностей через російські атаки, що перевищує обсяг усієї підконтрольної Україні атомної генерації. При цьому роботи з підготовки країни до зим...