Коли "одужає" світова економіка: Експерти дали вкрай невтішні прогнози через коронавірус

Відновлення світової економіки після потужного падіння внаслідок пандемії точно неможливе до кінця року. Водночас повне "одужання" під великим питанням і в наступному 2021 році. У 2021 році перспективи відновлення економіки залежатимуть від того, які процеси відбуваються зараз. Таку оцінку оприлюднило агентство Bloomberg, передають Патріоти України.

Які прогнози провідних економістів щодо кінця коронавірусної кризи

 • Чимало фахівців прогнозували економічне зростання ще цього року, однак прогнози наразі невтішні. Хоча окремі показники виробничої діяльності трохи покращуються, але надія на V-подібне відновлення економіки розвіюється. Незважаючи на масштабні стимулюючі заходи, прийняті в умовах пандемії, світ переживає найбільшу економічну кризу з часів Великої депресії.
 • Глава Федерального резервного банку Річмонда Томас Баркін, зокрема, порівняв нинішню траєкторію, по якій рухається економіка, зі спуском на ліфті перед підйомом пішки.
 • Головна економістка Світового банку Кармен Рейнхарт зазначила, що необхідно відрізняти відскік і відновлення економіки.
 • Чимало залежатиме від подальшого поширення коронавірусу і розробки вакцини. Навіть в тих країнах, де епідемію вдалося взяти під контроль, часто виникають нові спалахи.

Справжнє відновлення означає, що ви такі ж заможні, якими були до кризи. Я вважаю, що ми далекі від цього, – стверджує фахівчиня.

Прогнози міжнародних організацій

 • За оцінкою Міжнародного валютного фонду (МВФ), до кінця року доходи на душу населення знизяться в 170 країнах світу – це 90% від загальної кількості. У січні МВФ прогнозував, що 160 країн продемонструють зростання економіки і доходів населення.
 • При цьому до кінця 2021 року світовий ВВП, швидше за все, буде нижчим, ніж наприкінці 2019 року, вважають економісти HSBC Holdings Plc.
 • Глава ФРС Джером Пауелл раніше попереджав про значну невизначеність щодо відновлення економіки США. Голова Європейського центрального банку Крістін Лагард заявляла, що економічне відновлення буде "стриманим".
 • Водночас деякі інвестори та аналітики ще розраховують на V-подібне відновлення. Економісти Morgan Stanley зберігають свій прогноз, відзначаючи позитивні економічні дані в США та Європі. Аналітики Goldman Sachs погіршили прогнози для економіки США в цьому кварталі, але очікують покращення ситуації в вересні.
 • Країни, що розвиваються більше не будуть двигуном світового економічного зростання. За прогнозом Світового банку, їх ВВП знизиться на 2,5% – це найгірший показник з початку спостережень в 1960 році.
 • Наслідки кризи для ринку праці також буде неможливо подолати в другій половині 2020 року навіть при оптимістичному сценарії, прогнозує Міжнародна організація праці. Там кажуть, що в другому кварталі кількість відпрацьованих годин була на 14% нижче, ніж до спалаху коронавірусу.
 • Bloomberg зазначає, що можливості держпідтримки, яка вже досягла 11 трильйонів, будуть обмежені через рекордний рівень заборгованості.

"Просто денег нет": Росія суттєво скоротить витрати на анексований Крим

четвер, 6 серпень 2020, 22:20

Історично дотаційний регіон, котрий окупанти показово накачували грошима перші роки хозяйнування, так і "не став на ноги". Період покупки лояльності населення добігає кінця. Отже соціально-економічна обстановка анексованої території лише погіршуватиметься

Почали кидати навіть свої, або Фортуна повернулась до Путіна задом: Орендар російського трубоукладача відмовився добудовувати «Північний потік – 2»

четвер, 6 серпень 2020, 19:57

Вочевидь реальна загроза американських санкцій змусила власників судна усвідомити що "гра не вартує свічок". Адже проблемна добудова «Північного потоку – 2» лише епізод, а втратити можна всі інші підряди світу. Російська компанія «Межрегионтрубопроводс...