Коли Україна зможе повернутися до планових графіків відключення електрики. Експерти дали оцінки

Експерти вважають, що підстави очікувати на поліпшення ситуації в енергетичній системі України існують. Проте вразливим фактором є подальші дії російських агресорів.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Повернутись у графік. Коли в Україні припиняться аварійні відключення електроенергії".

Як зазначив директор енергетичних програм "Центру Разумкова" Володимир Омельченко, ускладнення ситуації можуть виникати внаслідок різних причин. По-перше, Росія не збирається зупинятися і не відмовляється від свого плану знищення української енергетики. По-друге, на виготовлення значної частини автотрансформаторів потрібно щонайменше шість місяців.

"Найбільш реалістичний сценарій до весни - планові графіки відключень регулярно чергуватимуться з аварійними", - вважає Омельченко.

На думку директора Центру досліджень енергетики Олександра Харченка, якщо нових атак не буде, то вже найближчим часом ситуація з енергопостачанням покращиться.

"Якщо не буде атак, то вже за тиждень усі відключення будуть керовані та в нормальному графіку", - зазначив він.

Крім того, зауважив Володимир Омельченко, вже понад 12 країн погодилися надавати Україні технічну та фінансову допомогу задля відновлення енергетичної інфраструктури. Крім того, "Укренерго" залучило 300 млн євро від ЄБРР.

"Але ця допомога може дозволити повернутися до графіків відключень лише за відсутності нових масованих ракетних ударів рашистів по енергетичній інфраструктурі", - вважає він.

У свою чергу прем'єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що ситуація з енергопостачанням дозволяє скорочувати час відключень

"Руслан" повертається на історичну батьківщину: Канада передасть Україні арештований російський літак Ан-124 – Трюдо

субота, 10 червень 2023, 19:00

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо пообіцяв передати Україні російський транспортний літак Ан-124, затриманий минулого року у Канаді в аеропорту Торонто. . Про він сказав в суботу на пресконференції під час візиту до Києва, його цитує "Інтерфакс-У...

"Листи щастя" від податкової: Українці масово отримують квитанції про сплату за нерухомість

субота, 10 червень 2023, 17:28

Українці масово отримують квитанції від податкової служби з повідомленням про необхідність сплатити податки за будинки та квартири. Розмір податку розраховується індивідуально. Оподаткуванню не підлягає вся площа житла, а лише квадратні метри, які пере...