Коли увімкнуть опалення в Україні: У Кабміні назвали дату старту опалювального сезону

Старт опалювального сезону в Україні заплановано на 15 жовтня - змінити це можуть лише погодні умови. Поточна ж готовність країни до нього наближається до 70%. Про це в ефірі телемарафону розповів міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, передають Патріоти України.

Він зазначив: у громадах, що не постраждали від війни, підготовка до нового опалювального сезону йде за планом. У постраждалих же, за його словами, "розпочато роботи з відновлення об'єктів теплокомуненерго, центрального теплопостачання".

"Опалювальний сезон в Україні розпочнеться після 15 жовтня – з урахуванням погодних умов. Ми вже виходимо на показник, близький до 70% підготовки мереж та систем ЖКГ", – зазначив міністр.

Нагадаємо, згідно з затвердженими Кабміном правилами, рішення про початок та закінчення опалювального періоду приймається органами місцевого самоврядування з урахуванням кліматичних умов. Зокрема, наголошується в документі, опалювальний період "починається не пізніше, ніж коли протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря становить 8°С і нижче".

Така ж норма діє і відносно завершення опалювального сезону. "Закінчується він не раніше, ніж коли протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря перевищує 8°С", – йдеться в правилах.

Зі свого боку, міністр енергетики України Герман Галущенко раніше розповів, що у Кабміні готують основний та запасний плани до проходження опалювального сезону на тлі розв'язаної Росією війни. Зокрема, йде підготовка до можливого заміщення певних ресурсів іншими у разі, якщо через військові дії РФ не буде можливості їх постачати.

"Ми розробляємо багато сценаріїв – так звані план "А", план "Б". Ці плани передбачають або компенсацію певного ресурсу, або певну генерацію, якщо це буде потрібно. ... Безумовно, є і мобільні речі (мова про котельні. – Ред.), які вже купуються і поставлятимуться", – сказав Галущенко.

Винна війна: Хто з українців не зможе вийти на пенсію в 60 років

понеділок, 3 жовтень 2022, 14:22

Щороку в Україні змінюються вимоги щодо кількості необхідного трудового стажу для призначення пенсії. Так, у 2022 році для виходу на заслужений відпочинок у 60 років потрібно мати від 29 років стажу, у 2023 році - від 30, у 2024 - від 31 тощо. У 2028 р...

Унікальні технології запорожців на експорт? Україна та Туреччина почнуть виробляти авіадвигуни

понеділок, 3 жовтень 2022, 7:12

Компанія Baykar дуже хоче отримати доступ до секретів українських двигунів для своїх безпідотників. Питання лише на яких умовах, щоб не вийшло як з китайцями - 'викачка технологій'. Україна та Туреччина спільно випускатимуть авіадвигуни. Про це у неділ...