Коли включать опалення в Україні - дата і особливості опалювального сезону

Опалювальний сезон в Україні, незважаючи на війну, збираються почати вчасно. Українців попереджають, що опалювальний сезон 2022-2023 буде найскладнішим за останні 30 років, оскільки ворог обстрілює енергетичну інфраструктуру. Але ми всі сподіваємося, що в квартирах цієї зими буде тепло, передають Патріоти України.

Коли включать опалення в 2022 році

Департамент комунальних послуг за запитом РБК повідомляє, що опалення буде включене коли середньодобова температура три дні поспіль становитиме не вище +8°. А навесні опалення відключать, коли середньодобова температура за три дні перевищить це значення.

За даними погодного сайту Wisemeteo, жовтень цього року буде теплим, і опалення навряд чи включать цього місяця. Перші триденні заморозки з середньою температурою + 8° очікуються 6-8 листопада. Якщо прогноз збудеться, то саме в ці дати може початися опалювальний сезон.

Якою буде температура в будинках цієї зими

За встановленими урядом нормами, температура повітря в житлових приміщеннях (за умови їх утеплення) повинна бути забезпечена на рівні +18°, а в наріжних кімнатах +20°С. Температура не повинна бути нижче +16°.

Де не включать опалення взимку

Найскладнішим опалювальний сезон буде на тимчасово окупованих Росією областях. Окупанти не дбають про те, щоб дати тепло мирним жителям, а інфраструктура сильно постраждала. Тому в окупованих населених пунктах Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської областей тепла взимку може не бути.

Також тепло не зможуть дати в деяких прифронтових населених пунктах, які сильно постраждали від обстрілів інфраструктури. Наприклад, опалення не буде в Краматорську. А ось в Охтирці та Чернігові, незважаючи на зруйновані ТЕЦ, збираються відновити теплопостачання.

Опалювальний сезон 2022-2023: як він проходитиме

Опалювальний сезон цієї зими може зриватися через ракетні удари Росії по об'єктах критичної інфраструктури.

Вугілля і газу для опалення Україні вистачає, також накопичують альтернативні види опалення, такі як деревину. Для захисту електростанцій купуються додаткові генератори.

Українцям пообіцяли, що отримувачі субсидій на опалення в минулому році одержуть їх і цього року. Тарифи на тепло до весни підвищувати не будуть. Складуть вони 7,4 грн за кубометр до кінця опалювального сезону.

В Україні стартував другий етап проєкту видачі грошової допомоги: У Кабміні пояснили, хто може розраховувати на 16 тис. грн

понеділок, 27 березень 2023, 15:55

У лютому Міністерство у справах ветеранів України спільно з Червоним Хрестом України запустило проєкт для підтримки ветеранів, які отримали інвалідність І або ІІ групи внаслідок війни. Наприкінці лютого було отримано перші 10 тисяч заяв, передають Патр...

Німецький фонд роздасть українським сім'ям по 33,3 тис. грн: Хто та як може отримати допомогу

понеділок, 27 березень 2023, 11:52

Німецький фонд Diakonie з березня 2023 року розпочав другий етап фінансової допомоги українцям. Гроші можуть отримати біженці у Польщі, які прибили до країни після 24 лютого 2022-го, передають Патріоти України. Той член сім'ї, які звернеться за допомог...