Коли включать опалення в Україні - дата і особливості опалювального сезону

Опалювальний сезон в Україні, незважаючи на війну, збираються почати вчасно. Українців попереджають, що опалювальний сезон 2022-2023 буде найскладнішим за останні 30 років, оскільки ворог обстрілює енергетичну інфраструктуру. Але ми всі сподіваємося, що в квартирах цієї зими буде тепло, передають Патріоти України.

Коли включать опалення в 2022 році

Департамент комунальних послуг за запитом РБК повідомляє, що опалення буде включене коли середньодобова температура три дні поспіль становитиме не вище +8°. А навесні опалення відключать, коли середньодобова температура за три дні перевищить це значення.

За даними погодного сайту Wisemeteo, жовтень цього року буде теплим, і опалення навряд чи включать цього місяця. Перші триденні заморозки з середньою температурою + 8° очікуються 6-8 листопада. Якщо прогноз збудеться, то саме в ці дати може початися опалювальний сезон.

Якою буде температура в будинках цієї зими

За встановленими урядом нормами, температура повітря в житлових приміщеннях (за умови їх утеплення) повинна бути забезпечена на рівні +18°, а в наріжних кімнатах +20°С. Температура не повинна бути нижче +16°.

Де не включать опалення взимку

Найскладнішим опалювальний сезон буде на тимчасово окупованих Росією областях. Окупанти не дбають про те, щоб дати тепло мирним жителям, а інфраструктура сильно постраждала. Тому в окупованих населених пунктах Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської областей тепла взимку може не бути.

Також тепло не зможуть дати в деяких прифронтових населених пунктах, які сильно постраждали від обстрілів інфраструктури. Наприклад, опалення не буде в Краматорську. А ось в Охтирці та Чернігові, незважаючи на зруйновані ТЕЦ, збираються відновити теплопостачання.

Опалювальний сезон 2022-2023: як він проходитиме

Опалювальний сезон цієї зими може зриватися через ракетні удари Росії по об'єктах критичної інфраструктури.

Вугілля і газу для опалення Україні вистачає, також накопичують альтернативні види опалення, такі як деревину. Для захисту електростанцій купуються додаткові генератори.

Українцям пообіцяли, що отримувачі субсидій на опалення в минулому році одержуть їх і цього року. Тарифи на тепло до весни підвищувати не будуть. Складуть вони 7,4 грн за кубометр до кінця опалювального сезону.

Енергетичний терор: РФ планує нові удари - чи допоможе ППО Patriot на польському кордоні

субота, 26 листопад 2022, 19:30

Зазначу, що обстріли будуть продовжуватися, до того ж з початком опалювального сезону їхня інтенсивність зростає. Росіяни не збираються припиняти ракетні обстріли українських об’єктів критичної інфраструктури. А декілька масованих атак можуть завдати в...

В Україні прогнозують зліт цін на продукти через відключення електроенергії: Що подорожчає в першу чергу

субота, 26 листопад 2022, 17:28

23 листопада Росія в черговий раз здійснила атаку на об'єкти критичної інфраструктури України. Кожна така атака відбивається на економічній ситуації в країні та загалом на цінах, передають Патріоти України. Планові та аварійні відключення електроенергі...