Компенсація за зруйноване житло буде набагато меншою від реальної вартості квартири: Про що українцям наразі не кажуть

Українцям, які втратили своє житло через війну, вже у травні обіцяють розпочати видачу сертифікатів на виплату компенсації за зруйноване житло. Однак суми, які будуть закладені в сертифікатах, можуть сильно відрізнятися від ринкової вартості квартир, і будуть фактично на третину нижчі за цю вартість. Про це кажуть експерти, які уважно вивчили Закон №2923-IX "Про компенсацію за пошкодження та знищення нерухомого майна під час російської агресії", передають Патріоти України.

Виплату компенсації за зруйноване житло передбачено з багатьох джерел. Однак на сьогодні таке джерело є лише одне – Фонд ліквідації наслідків військової агресії.

Кабмін затвердив Порядок використання коштів із цього Фонду на компенсацію за зруйноване житло. Цим порядком, зокрема, передбачено, що гранична ціна одного квадратного метра, яка буде закладена в сертифікат, не повинна перевищувати середньої вартості квадратного метра житла в регіоні, де знаходилася зруйнована квартира. Причому там же записано, що середня вартість квадратного метра визначатиметься Мінрегіоном.

Проте уряд не змінював підхід до визначення середньої ціни на житло з 2005 року. Тому вартість квадратного метра від Мінрегіону не має нічого спільного з тим, скільки зараз реально коштує житло, стверджує юридичний радник Transparency International Ukraine (TI) Андрій Швадчак.

Наприклад, у жовтні минулого року Мінрегіон визначив, що найдорожче житло на той час було у Києві. Причому вартість цього найдорожчого квадратного метра за підрахунками Мінрегіону становила 22,8 тис. грн, тоді як реальна середня вартість квадратного метра столичної нерухомості у жовтні дорівнювала 49 тис. грн, каже юрист.

Отже, за найлояльнішими (стосовно до Мінрегіону) підрахунками та висновками, міністерство занижує вартість квадратного метра нерухомості приблизно на 30%, каже юрист.

"Так що навряд чи варто розраховувати на якісне та сучасне житло, придбане за рахунок Фонду", – резюмував Швадчак.

Крім того, влада також розглядає можливість обмеження суми компенсації за зруйноване житло не лише за вартістю квадратного метра, а й за кількістю квадратних метрів. Іншими словами, навряд чи держава компенсуватиме громадянам повну вартість розкішного будинку чи дорогої квартири.

"Я припускаю, що компенсацією може повністю не покриватись будівництво великих приватних будинків… Бюджет не гумовий, а держава має забезпечити справедливість при наданні компенсацій. Тому щось може взяти на себе, а щось – ні", - висловив свою думку президент Конфедерація будівельників України (КБУ) Лев Парцхаладзе

Міністр енергетики назвав "єдині причини відключень електропостачання": Де і чому не буде світла

неділя, 3 грудень 2023, 10:57

Українська енергосистема готова до проходження зими. Відключення споживачів не відбуватиметься, якщо не буде масованих ударів ворога по енергетичних об’єктах або стихійних лих. Єдині причини відключень електропостачання на сьогодні - це погодні умови ...

Українці отримують третю платіжку за газ: Що варто знати про неї знати

неділя, 3 грудень 2023, 10:22

В Україні споживачам потрібно платити за утримання внутрішньобудинкових мереж. Для цього потрібно підписати договір із сертифікованою організацією (може бути облгаз) та додатково сплачувати, передають Патріоти України. Законодавство надало право власни...