Кому в Україні знайти роботу найлегше: Яких працівників дуже потребують роботодавці

В Україні побільшало вакансій. Найбільший попит – на представників робітничих професій та сфери торгівлі. Про це повідомляє Держслужба зайнятості. Зазначається, що найчастіше роботодавці шукають, передають Патріоти України.

  • Кваліфікованих робітників із інструментом – 21% усіх представлених вакансій.

До них відносяться швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електрообладнання, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, пекар, столяр, маляр.

  • Робітників з обслуговування, експлуатації обладнання та машин – 18%.

Це професії водія, оператора/машиніста, токаря, тракториста, операторів заправних станцій, дорожніх робітників, машиністів екскаватора, машиністів крана та ін.

  • Працівників сфери торгівлі та послуг – 15%.

Це продавці продовольчих та непродовольчих товарів, продавці-консультанти, кухарі, охоронці, офіціанти, бармени, баристи, молодші медсестри, соцпрацівники, перукарі.

  • Професіоналів – 14%.

До них належать вчителі, вихователі, фармацевти, лікарі загальної практики; сімейні лікарі, інженери, практичні психологи

Де шукають працівників найчастіше

Найбільша кількість вакансій зареєстрована у службі зайнятості Києва – 11 тис. вакансій. А крім того:

  • Львівської області – 11 тис. вакансій;
  • Дніпропетровської – 5 тис. вакансій
  • Київської – 4 тис. вакансій,
  • Одеської – 4 тис. вакансій.

Зростає дефіцит кадрів

Водночас, наголошується, разом зі зростанням кількості вакансій загострюється дефіцит кадрів за окремими професіями. Так, найбільше людей не вистачає в:

  • переробній промисловості;
  • будівництві.

Загалом же, наголошується, нині на 1 вільне робоче місце в середньому по Україні претендує 2 шукачі роботи. При тому, що в цей час минулого року було 9 осіб на 1 місце.

"З огляду на значні обсяги міграції населення за кордон, ринок праці вже найближчим часом зіткнеться з дефіцитом робочої сили", – резюмували в Службі.

Пощастить не всім: Експерт пояснив, хто зможе з липня отримувати виплати у 4500 грн щомісяця

середа, 14 травень 2025, 18:43

Всупереч сповільненню інфляції ціни в Україні продовжують зростати, тому уряд вирішив надавати громадянам з низьким рівнем доходу базову соціальну допомогу. Це передбачено Порядком реалізації експериментального проєкту щодо надання базової соціальної д...

Якщо Пенсійний фонд не зарахував до стажу частину трудового періоду: Українцям пояснили, як діяти

середа, 14 травень 2025, 16:47

В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...