Комусь на руку? З мобільних рахунків українців таємно списують гроші: У Кабміні міняти правила відмовилися

Комітет Кабінету міністрів вирішив зупинити ухвалення законопроєкту, який би посилив правила для мобільних операторів. Документ розробила Нацкомісія з питань зв'язку для того, щоб не допустити списання коштів із мобільних рахунків українців за нав'язані контент-послуги, передають Патріоти України.

Це випливає з опублікованого на сайті комісії пресрелізу. Причина, через яку зупинили ухвалення законопроєкту: звернення профільного комітету Верховної Ради. Там заявили, що розробляють свою версію документа і тому запропонували Кабінету міністрів і нацкомісії не висувати окремий законопроєкт.

Відзначимо, норми документа повинні були змінити ситуацію, коли мобільні оператори списують гроші за контент-послуги фактично без згоди своїх клієнтів:

  • планувалося ввести два етапи підтвердження оформлення передплати;
  • відразу після оформлення інформувати про те, як відмовитися від послуги;
  • заборонити підключати платні контент-послуги в той момент, коли на рахунку клієнта немає коштів.

Відзначимо, в Україні мобільні оператори списують з рахунків своїх клієнтів 3 млрд грн на рік за контент-послуги. І половина цих послуг надається без відома українців: через вікна, що спливають, а також СМС з оповіщенням вони оформляються фактично таємно.

За оцінками заступника міністра цифрової трансформації Олександра Шелеста, близько 1,5 млрд грн щорічно абоненти втрачають через контент послуги, які вони не замовляли. Йдеться про розважальні, довідкові, музичні послуги. Заробляють на цьому окремі провайдери, а мобільні оператори забирають свою частку (1 із 3 млрд грн).

Хіти тижня. В Україні ціни на яблука пробили трирічне "дно": Скільки коштують і що варто знати

четвер, 21 жовтень 2021, 12:00

В Україні до середини жовтня ціни на яблука опустилися до рівня 2018 року. Аналітики кажуть, що садівники опустили мінімальні ціни на всі сорти яблук. Про це пише EastFruit, зазначають Патріоти України. За словами аналітиків, що сьогодні ціна на якісн...

Оливкова олія, яку продають в Україні, виготовлена із соняшникової! Українцям розповіли про масштаби фальсифікації

четвер, 21 жовтень 2021, 9:56

Оливкова олія, яку продають на ринках в Україні, здебільшого - фальсифікат. А в деяких випадках - ще й небезпечний фальсифікат,адже ніхто не знає, яку "хімію" можуть містити її добавки, передають Патріоти України. Таку неприємну звістку повідомив украї...