
Комітет Кабінету міністрів вирішив зупинити ухвалення законопроєкту, який би посилив правила для мобільних операторів. Документ розробила Нацкомісія з питань зв'язку для того, щоб не допустити списання коштів із мобільних рахунків українців за нав'язані контент-послуги, передають Патріоти України.
Це випливає з опублікованого на сайті комісії пресрелізу. Причина, через яку зупинили ухвалення законопроєкту: звернення профільного комітету Верховної Ради. Там заявили, що розробляють свою версію документа і тому запропонували Кабінету міністрів і нацкомісії не висувати окремий законопроєкт.
Відзначимо, норми документа повинні були змінити ситуацію, коли мобільні оператори списують гроші за контент-послуги фактично без згоди своїх клієнтів:
Відзначимо, в Україні мобільні оператори списують з рахунків своїх клієнтів 3 млрд грн на рік за контент-послуги. І половина цих послуг надається без відома українців: через вікна, що спливають, а також СМС з оповіщенням вони оформляються фактично таємно.
За оцінками заступника міністра цифрової трансформації Олександра Шелеста, близько 1,5 млрд грн щорічно абоненти втрачають через контент послуги, які вони не замовляли. Йдеться про розважальні, довідкові, музичні послуги. Заробляють на цьому окремі провайдери, а мобільні оператори забирають свою частку (1 із 3 млрд грн).
Українці продовжують платити за природний газ за фіксованим тарифом 7,96 грн за кубометр, однак суми в платіжках можуть зростати через інші складові комунальних послуг, передають Патріоти України. Як зазначають експерти, зокрема колишній очільник “Опер...
Пенсіонерам після 70 років держава доплачує щомісяця - але розмір виплати залежить від конкретного віку, і є одна важлива умов. Про це у відповіді на запит РБК-Україна розповіла заступниця голови правління Пенсійного фонду України Тетяна Король, переда...