Коштів критично мало: Пенсії в Україні під загрозою зриву

Верховна Рада на березень і квітень звільнила від сплати ЄСВ (надходить до Пенсійного фонду) всіх фізосіб-підприємців. При цьому грошей на обіцяне підвищення пенсій у бюджет не заклали, передають Патріоти України.

Навіть якщо секвестр бюджету ухвалять, Пенсійному фонду не вистачить близько 10 млрд грн. Кабмін опублікував оновлений макропрогноз, з нього випливає, що в цілому в 2020-му ПФУ знадобиться додатково 25 млрд грн, розповідає ексміністр соцполітики Андрій Рева.

Уряд запропонував бюджет "на пенсії" підняти на 19,3 млрд грн (в рамках секвестру, який Рада не підтримала), але ж цього в будь-якому випадку недостатньо. "У мене просте питання: як ви будете виплачувати поточні пенсії, якщо у вас уже дефіцит? Як це здійснити?" – обурюється Рева.

Тільки на разову виплату по тисячі знадобиться близько 10 млрд грн, а на індексацію ще близько 15 млрд грн до кінця року. Це вже 25 млрд. Крім того, ще близько 5,2 млрд грн знадобиться на виплату по 500 грн тим, хто старше 80 років, підрахувала експертка Лідія Ткаченко. В сумі Пенсійному фонду не вистачить як мінімум 10,9 млрд.

"Але спочатку, коли в минулому році в бюджеті рахували дефіцит Пенсійного фонду, заклали таку суму, якої просто не вистачило. Чому ж не провели індексацію в березні? У них просто немає грошей", – впевнена експертка.

Фальшивки продають через інтернет, далі вкидають через торгівельні точки: Як українцям вберегтися від підробних купюр

четвер, 26 листопад 2020, 19:22

Українцям роздають фальшивки: де і як уберегтися. В Україні фальшиві гроші продають через інтернет, а після поширюють в торгових точках. Щоб не отримати підробку, експерти радять переходити на розрахунки картками й розплачуватися дрібними купюрами, заз...

Де гроші, Зе? Дефіцит держбюджету у жовтні становить понад 30 мільярдів

четвер, 26 листопад 2020, 16:22

За жовтень держбюджет звели з дефіцитом у 30,4 мільярда гривень, загальний дефіцит - 112,2 мільярда. Про це повідомляє Держказначейство, передають Патріоти України. Витрати держбюджету за січень - жовтень становлять понад 950 мільярдів гривень (73% пла...