Коштів критично мало: Пенсії в Україні під загрозою зриву

Верховна Рада на березень і квітень звільнила від сплати ЄСВ (надходить до Пенсійного фонду) всіх фізосіб-підприємців. При цьому грошей на обіцяне підвищення пенсій у бюджет не заклали, передають Патріоти України.

Навіть якщо секвестр бюджету ухвалять, Пенсійному фонду не вистачить близько 10 млрд грн. Кабмін опублікував оновлений макропрогноз, з нього випливає, що в цілому в 2020-му ПФУ знадобиться додатково 25 млрд грн, розповідає ексміністр соцполітики Андрій Рева.

Уряд запропонував бюджет "на пенсії" підняти на 19,3 млрд грн (в рамках секвестру, який Рада не підтримала), але ж цього в будь-якому випадку недостатньо. "У мене просте питання: як ви будете виплачувати поточні пенсії, якщо у вас уже дефіцит? Як це здійснити?" – обурюється Рева.

Тільки на разову виплату по тисячі знадобиться близько 10 млрд грн, а на індексацію ще близько 15 млрд грн до кінця року. Це вже 25 млрд. Крім того, ще близько 5,2 млрд грн знадобиться на виплату по 500 грн тим, хто старше 80 років, підрахувала експертка Лідія Ткаченко. В сумі Пенсійному фонду не вистачить як мінімум 10,9 млрд.

"Але спочатку, коли в минулому році в бюджеті рахували дефіцит Пенсійного фонду, заклали таку суму, якої просто не вистачило. Чому ж не провели індексацію в березні? У них просто немає грошей", – впевнена експертка.

Хіти тижня. Коломойський працює: Імпорт електроенергії з РФ і Білорусі потрібно відновити, - НКРЕКП

понеділок, 1 червень 2020, 10:00

Як при цьому Україна роками обходилась без такого "костиля" до появи лобіста Героса, як і моральність "торгівлі на крові" у некритичній для виживання енергетики царині регулятор не коментує. Нацкомісія з енергетики і тарифів (НКРЕКП) виступає за віднов...

Українці замість пенсії можуть отримувати допомогу: Юрист розкрив деталі гучного закону

понеділок, 1 червень 2020, 8:38

Українці, які не виконали вимоги щодо стажу, можуть в період до 31 грудня 2020 року оформити матеріальну допомогу. Про це йдеться в роз'ясненнях на юридичному порталі, передають Патріоти України. Для цього у службу соцзахисту за місцем реєстрації необх...