У січні-лютому 2024 року в Україні виникнуть ризики фінансування видатків державного бюджету, оскільки допомога від західних партнерів є недостатньою. Про це в четвер, 21 грудня, повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко під час огляду макроекономічних прогнозів на 2024 рік від Центру економічних стратегій, передають Патріоти України.
“На жаль, у січні-лютому рішень, які ухвалені партнерами, недостатньо [для фінансування потреб бюджету], щоб ми самостійно могли впоратися. Тому в нас наразі працює механізм плану Б", - сказав він.
За словами міністра, у його відомстві заплановані заходи, спрямовані на те, щоб залучити доступні внутрішні ресурси найближчим часом, зокрема авансову сплату дивідендів держкомпаній, а також збільшення обсягу запозичень на внутрішньому ринку.
"Ситуація не критична, але є розуміння того, що в цей період нам потрібно максимально покладатися на внутрішній ресурс", - зазначив очільник Міністерства фінансів, додавши, що його відомство тісно співпрацює для вирішення цього завдання з Національним банком.
Сергій Марченко наголосив, що найбільша невизначеність пов’язана із видатками на сектор безпеки та оборони. “Ми не можемо знати наперед, у який момент там чогось не вистачить. Занадто багато запитань щодо ефективності використання коштів саме за цим напрямом", - наголосив міністр.
В Україні щорічно змінюються вимоги до страхового стажу для виходу на заслужений відпочинок за віком. Так, для того, аби вийти на пенсію в 60 років, людина має набути щонайменше 32 роки страхового стажу (роком раніше — 31 рік), у 63 роки — за наявності...
Попри впевнені заяви Кремля про економічну стабільність, ситуація всередині країни швидко погіршується. Російська економіка, насправді, перебуває у дедалі більш хиткому стані — через військові витрати, міжнародні санкції та сумнівну державну статистику...