Кошти підуть на відбудову житла наших громадян: Акції українських "дочок" держбанків РФ передані до бюджету

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) передав державі акції Промінвестбанку та МР Банку – "дочок" російських державних банків, які працювали в Україні. Про це повідомляє ФГВФО.

Наголошується, що йдеться про корпоративні права розміром більш як 5 млрд простих іменних акцій, що становлять 99,77% статутного капіталу ПАТ Промінвестбанк, що входить до структури російського ВЕБ.РФ, а також більш як 24 млрд простих іменних акцій, що становлять 100% статутного капіталу АТ Міжнародний резервний банк, що належали Сбербанку Росії.

"Конфісковані кошти уряд планує використати для відновлення зруйнованого житла українців", – наголосила заступник директора-розпорядника фонду Ольга Білай. У повідомленні наголошується, що російські акціонери з травня 2022 року не входять до переліку кредиторів цих фінансових установ.

ФГВФО за рішенням РНБО замінив "материнські" установи цих банків у реєстрі кредиторів на українську державу і у грудні забезпечив перерахування коштів із накопичувальних рахунків цих банків у спеціальний фонд державного бюджету.

До банків можна не поспішати: НБУ продовжив термін обміну старих банкнот і дрібних монет

п’ятниця, 29 вересень 2023, 14:30

Національний банк продовжив термін обміну монет дрібних номіналів та банкнот гривні старого зразка, введених у обіг до 2003 року, що вилучаються з обігу та перестали бути засобом платежу, передають Патріоти України. Йдеться про розмінні монети номінала...

Підвищення пенсій: Хто в січні отримає добавку до виплат у 268 грн

п’ятниця, 29 вересень 2023, 11:30

У проєкті бюджету на 2024 рік, уряд планує провести перерахунок пенсій українців у три етапи. Зокрема, з 1 січня зросте пенсія для українців, яким виповнилось 65 років, передають Патріоти України. З 1 січня обіцяють встановити мінімальну зарплату на рі...