Кошти підуть на відбудову житла наших громадян: Акції українських "дочок" держбанків РФ передані до бюджету

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) передав державі акції Промінвестбанку та МР Банку – "дочок" російських державних банків, які працювали в Україні. Про це повідомляє ФГВФО.

Наголошується, що йдеться про корпоративні права розміром більш як 5 млрд простих іменних акцій, що становлять 99,77% статутного капіталу ПАТ Промінвестбанк, що входить до структури російського ВЕБ.РФ, а також більш як 24 млрд простих іменних акцій, що становлять 100% статутного капіталу АТ Міжнародний резервний банк, що належали Сбербанку Росії.

"Конфісковані кошти уряд планує використати для відновлення зруйнованого житла українців", – наголосила заступник директора-розпорядника фонду Ольга Білай. У повідомленні наголошується, що російські акціонери з травня 2022 року не входять до переліку кредиторів цих фінансових установ.

ФГВФО за рішенням РНБО замінив "материнські" установи цих банків у реєстрі кредиторів на українську державу і у грудні забезпечив перерахування коштів із накопичувальних рахунків цих банків у спеціальний фонд державного бюджету.

Авторитетна інвесткомпанія прогнозує істотне зниження курсу долара до гривні протягом 2023 року

середа, 29 березень 2023, 19:41

Курс долара в Україні може стати однією із найбільших несподіванок 2023 року. Незважаючи на війну та падіння економіки, ситуація у валютному секторі країни виглядає досить оптимістично. Причому є підстави для плавного зниження курсу іноземних валют щод...

Пенсії українцям перерахують: Хто і скільки отримуватиме з квітня

середа, 29 березень 2023, 18:59

В Україні з 1 квітня перерахують пенсії тим, хто продовжив працювати. Підвищення становитиме приблизно близько 2%. Чим вища зарплата, тим більше може бути підвищення. Із квітня щороку підвищуватимуть пенсію тим українцям, які продовжили працювати на за...