Країни-експортери нафти зможуть виконати свої бюджети тільки якщо вартість нафти марки Brent підніметься хоча б до рівня 62 доларів за барель. При цьому зараз подорожчання нафти з 45 хоча б до 50 доларів є вкрай малоймовірним. Про це розповів аналітик RoboForex Андрій Гойлов, зазначають Патріоти України.
"RBC Capital Markets опублікував дослідження, згідно з яким для зведення балансу бюджетів країн-експортерів нафти необхідне зростання ціни бареля нафти хоча б до 62 USD. Для Саудівської Аравії комфортною є ціна в 94 USD, а для Венесуели – і зовсім 359 USD. Таким чином у членів картелю ОПЕК є всі стимули і далі докладати зусилля по скороченню пропозиції на нафтовому ринку. на наступному тижні ми очікуємо дані по ВВП США, щоб оцінити перспективи зростання попиту на нафту в найближчій перспективі", – пояснює Гойлов.
Нафта марки Brent закрила ціновий розрив, який утворився після зриву домовленостей при першій спробі продовжити обмеження на видобуток в рамках ОПЕК +. Ціна за бочку "чорного золота" як і раніше торгується в каналі 44-45 доларів. Всі спроби пробити його верхню межу як і раніше безуспішні – для цього немає новинних тригерів, які дозволили б котирування рости далі.
Дані щодо запасів у США продемонстрували зниження, але не настільки масштабно, як це очікувалося (1,62 млн барелів проти 2,67 млн прогнозних).
З одного боку, падіння цін на нафту призводить до того, що на світових ринках знижуються ціни на газ, бензин, які імпортує Україна. Економія, за оцінками НБУ, складе близько $5 млрд. Але з іншого, з часом слідом за нафтою падають і інші сировинні ринки. А це наша експортна виручка.
Правда, при формуванні ціни, наприклад, на бензин, велику роль відіграє вартість долара. Вона становить близько 85% в структурі ціни.
Ціни на продукти в Україні у 2024 році зросли на 20%, головним чином через інфляцію, подорожчання енергоносіїв та вплив війни. У 2025 році ця тенденція продовжиться, зокрема хліб може дорожчати на 1,5-2% щомісяця, що сумарно дасть понад 20% річного зро...
В Україні минулого року розпочалася програма "Національний кешбек". В межах програми громадяни можуть одержати фінансову компенсацію у розмірі 10% від вартості придбаних товарів українського виробництва. Але бувають випадки, коли кешбек не нараховують....