Кращий захист від російської агресії: ​Американська компанія розроблятиме вуглеводневу ділянку на українському шельфі Чорного моря

Крім того, що Україна отримає потужного та іменитого інвестора, що відіб'ється на рейтингах інвестиційної привабливості держави, російські агресори будуть суттєво обмежені щодо провокацій у регіоні.

Комісія при Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України обрала переможця конкурсу з розробки надр на підставі угоди про розподіл продукції вуглеводневої ділянки «Дельфін» на шельфі Чорного моря. Американська компанія розроблятиме вуглеводневий ділянку в Чорному морі Про це написав керівник Trident Acquisitions Ілля Пономарьов, зазначають Патріоти України.

«Радий повідомити, що Trident виграв сьогодні конкурс щодо УРП на Чорному морі. Це була важка боротьба, але наша заявка була істотно вигідніше для України. Вдячні за довіру, надану нам Урядом і особисто міністром Ігорем Насаликом як головою Комісії», - повідомив Пономарьов.
За його словами, компанія докладе всіх зусиль для якнайшвидшого початку видобутку. Пономарьов зазначив, що очікує затвердження результатів конкурсу Кабінетом міністрів. Він також підкреслив, що у компанії є можливість здійснити інвестиції в проект.
«Про докази можливості проінвестувати обіцяний нами 1 млрд - ми американська компанія, і ні в яку корупцію брати участь не можемо. У нас достатньо інших важелів впливу », - підкреслив Пономарьов.
Раніше один з учасників конкурсу на розробку морської ділянки «Дельфін» - Caspian Drilling Company - відмовилася від участі в конкурсі.
Насалик вважає, що відкликання заявки Caspian Drilling Сомрапу пов'язаний з тиском на Азербайджан з боку Російської Федерації.
Як повідомлялося, 12 квітня уряд прийняв рішення про проведення конкурсу на право видобутку вуглеводнів в межах ділянки «Дельфін», на умовах угоди про розподіл продукції. Запропонований світовим і українським компаніям ділянку площею майже 10 тис. кв. км підготовлений Державною службою геології і надр України і розташований в північно-західній частині континентального шельфу Чорного моря.
Глава Держгеонадр Олег Кирилюк заявляв, що проведення такого конкурсу означає залучення не менше 1,5 млрд грн інвестицій в пошук і видобуток нафти і газу в Україні. А для інвестора це - відкритий конкурс, термін дії угоди - 50 років з правом продовження.
Згідно з умовами конкурсу, частка держави в прибутковій продукції повинна складати не менше 11% її загального обсягу, а максимальна частка інвестора - 70% загального обсягу виробництва. Переможець конкурсу на розробку ділянки повинен забезпечити геологічне вивчення надр на ділянці, в тому числі і буріння п'яти свердловин протягом першого п'ятирічного етапу геологорозвідувальних робіт.
На участь в конкурсі на право видобутку вуглеводнів на ділянці «Дельфін» в Чорному морі за угодою про розподіл продукції було подано чотири заявки: від Caspian Drilling International Ltd., Frontera, Trident BlackSea і українського ЗАТ «Укрнафтобуріння».
Trident Black Sea на 90% належить американській Trident Acquisitions Corp., створеної в 2016 році як спеціалізована компанія по цільовим злиттям і поглинанням. Серед її акціонерів - екс-депутат Держдуми Ілля Пономарьов. У 2018 році компанія провела IPO на американській біржі NASDAQ і залучила 201,25 млн дол. Ці кошти повинні інвестуватися в енергоактиви в країнах Східної Європи.

Війна не завада: У Міноборони під час аудитів виявили порушень на понад 10 мільярдів

вівторок, 16 квітень 2024, 11:28

За підсумками внутрішнього аудиту, яке проводило Міністерство оборони України, виявлено порушення на загальну суму більше ніж 10 млрд грн. Про це в інтерв’ю "Укрінформу" повідомив заступник міністра оборони України Юрій Джигир, передають Патріоти Украї...

Готові відкритися уже через місяць: В аеропорту "Київ" заговорили про відновлення польотів

вівторок, 16 квітень 2024, 9:57

Міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) готовий приймати пасажирів через місяць з моменту відкриття авіаперевезень. Коли саме це станеться, поки що невідомо, проте керівництво "Києва" запевняє, що всі технічні пошкодження аеропорту можна швидко усунути. П...