Криза вломилась у двері: У Молдові через відсутність газу загасили "вічний вогонь". Надзвичайний стан у дії

У Кишиневі на меморіальному комплексі Вічність тимчасово відключили “вічний вогонь”. Про це у вівторок, 22 жовтня, повідомило міністерство оборони у Facebook, відзначивши, що вогонь буде залишатися погашеним до тих пір, поки не вирішиться газова криза, зазначають Патріоти України.

Так, Міноборони повідомило, що попросило компанію Chişinău-gaz відключити сьогодні подачу газу до “вічного вогню”.

“Захід вжито у зв’язку зі зниженням тиску в трубах, які подають газ, і через сильний вітер, що може загасити вогонь”, – зазначили у відомстві.

Там також підкреслили, що таким чином хочуть уникнути витоку газу, який може загрожувати безпеці.

До відключення “вічного вогню” на меморіалі пройшла урочиста церемонія. Почесна варта запалила від вогню факел, які передали в музей військової слави.

Нагадаємо, уряд Молдови оголосив надзвичайний стан в енергетичній сфері у зв’язку з дефіцитом газу, що виник після закінчення терміну газового контракту з “Газпромом”, який продовжити поки не вдалося.

Зазначалося, що влада Молдови розглядала альтернативні варіанти імпорту природного газу з використанням міжмережевих з’єднань з Україною та Румунією.

Угорщина шантажує ЄС через Росію: Україна припускає, що з трубою "Дружба" може щось трапитися

четвер, 26 травень 2022, 18:22

Угорщина продовжує шантажувати Євросоюз та блокує запуск нафтового ембарго щодо Росії. Однак в України є важіль, за допомогою якого можна чинити тиск на Будапешт. Нафта на територію угорської держави надходить через нафтопровід Дружба, і з однією з нит...

Українців чекає подорожчання опалення: "Нафтогаз" планує підняти ціну газу в 3 рази

четвер, 26 травень 2022, 17:28

Компанія "Нафтогаз Трейдинг" в рамках трирічних договорів планує в Україні підвищити ціни на газ для підприємств теплової комунальної енергетики більш ніж в 3 рази - до 29,392 тис.грн/тис. куб. м (з ПДВ). Про це з посиланням на джерело на ринку газу і ...