У НБУ зазначають, що існуючий номінальний ряд грошових знаків наразі повністю забезпечує потреби у готівкових розрахунках. Наразі це шість номіналів монет та шість номіналів банкнот - від 20 до 1 000 гривень - й НБУ не планує розширювати "лінійку", передають Патріоти України.
Так, заступник голови НБУ Олексій Шабан, коментуючи в інтерв`ю виданню «Телеграф» можливість появи банкноти більшої за 1000 грн, зазначив: «Ми поки що не бачимо необхідності розгляду можливості появи таких банкнот. Наразі основна банкнота в обігу — 500 грн (28% від загальної кількості банкнот в обігу)».
На те, що першість втратила банкнота у 200 грн, на його переконання, вплинуло повномасштабне російське вторгнення. Адже багато людей прагнули перевести свої заощадження у готівку, тому така відносно велика за номіналом банкнота як 500 грн і стала більш затребуваною.
«Завдяки діям НБУ ситуацію на готівковому ринку вдалося стабілізувати, готівка стала повертатися до банків. Насамперед почали повертатися банкноти номіналом 200 грн, оскільки люди заощадження психологічно воліють зберігати у вищих номіналах банкнот. Проте останнім часом активно повертаються до банків і банкноти номіналом 500 грн, які заміщаються в обігу банкнотою номіналом 1000 грн», — зазначив він та додав, що все ще багато українців тримають готівку поза банками.
Він додав, що восени минулого року, коли почалися перебої з електроенергією, НБУ сам рекомендував громадянам постійно мати певний запас готівки.
Одеський окружний адміністративний суд задовольнив позов судді Верховного суду у відставці Галини Канигіної та підвищив їй пенсію до 365 177 грн (з перерахунком у бік збільшення). Раніше Пенсійний фонд, проти якого і подавала позов Канигіна, зменшив її...
У 2025 році Верховна Рада планує ухвалити законопроєкт про накопичувальну пенсію ("другу пенсію"), яка стане доповненням до солідарної системи. Протягом трьох перехідних років внески зберігатимуться у державному фонді, а розмір виплат залежатиме від на...