
Українські банки уже почали формувати резерви і, хоч і з втратами, зможуть пройти через випробування гострої фази війни, яку розв’язала Росія, передають Патріоти України.
Заступник голови правління Національного банку України Василь Фурман, відповідаючи на запитання ведучої ТСН, заявив, що ні “банкопаду”, ні різкого обвалу гривні, як це було на початку розв’язаної Росією війни в 2014 році, в умовах її гострої фази не буде. Про це йшлося у прямому ефірі спільного інформаційного марафону UAразом на українських телеканалах 22 липня.
За словами одного з керівників Нацбанку, його дивує те, що тодішнє правління державного регулятора не діяло таким же чином, як сьогодні, хоча шок для суспільства від цієї гострої фази війни 2022 року значно більший, ніж був тоді.
Василь Фурман запевнив, що нинішня банківська система оздоровлена. Занепокоєння викликають лише чинники, які пов’язані з проблемними активами.
“Вони можуть складати до 20 відсотків, це досить великий показник, але з іншого боку банки вже почали формувати свої резерви. Ми пройдемо [цей період], звичайно, із втратами, але всі втрачають — економіка, населення, бізнес. Це війна... Але разом з тим “банкопадів”, трьохразової девальвації гривні, яка була минулого разу, вже не повинно бути”, - запевнив заступник голови правління Нацбанку.
Американський стартап Circularity Fuels заявив про успішний запуск першого у світі пілотного заводу, який перетворює коров’ячий гній на синтетичне авіаційне паливо, передають Патріоти України з посиланням на PiataAuto. . Останніми роками науковці акти...
Попри жорсткі санкції США на постачання передових мікросхем, у Китаї почався новий масштабний етап розвитку штучного інтелекту та робототехніки. Китайські розробники зуміли компенсувати дефіцит обладнання завдяки унікальній алгоритмічній ефективності, ...