Курс долара у 2023 році не "стрибатиме" за однієї умови: Експерт сказав, чого чекати українцям

Якщо війна в Україні завершиться у першій половині року, то економічна ситуація у нашій державі може почати стабілізуватися. У разі продовження війни і в другому півріччі ситуація з економікою може розвиватися за одним із двох сценаріїв: у разі переходу на мобілізаційну модель економіки ще можливе зростання, проте за умови залишення поточної моделі на хороші зміни очікувати не доводиться, передають Патріоти України.

Такий прогноз зробив аналітик Аналітичного центру "Об'єднана Україна" Олексій Кущ, пише "Обозреватель". За його словами, загалом інфляція у 2023 році становитиме понад 20%.

"Якщо війна продовжуватиметься у 2023 році, тут є два підваріанти. Перший – якщо буде запущена мобілізаційна модель економіки, тоді в нас ще може бути зростання, а якщо залишиться модель, яка діє зараз, то буде економічне падіння. Воно може становити від кількох відсотків до 10-15%", – каже аналітик.

На економічну ситуацію сильно впливатиме ситуація в енергетиці, зазначає Кущ. Він наголосив, що "економіка не генераторах не може зростати".

Щодо курсу долара, то він, за словами експерта, залежить великою мірою від фінансової допомоги Україні від міжнародних партнерів. Якщо така допомога продовжуватиметься, то курс не повинен сильно "стрибати". "Баланс компенсується зараз міжнародною фінансовою допомогою. Якщо буде ритмічна фінансова допомога в тих обсягах, які заявлені, тобто 18 млрд євро від ЄС і більше 10 млрд від інших країн, тоді проходимо нормально і курс буде більш-менш стабільним, без коливань більше ніж на 10%", – наголосив експерт.

Оце так: У Польщі викинуть тонни українського морозива

вівторок, 16 квітень 2024, 16:22

Польські інспектори заборонили продаж у країні партії понад 7 тонн морозива, яке раніше завезли з України. До якості товару в поляків питань не було – їх не влаштувало маркування, передають Патріоти України. Про відповідне рішення повідомили у мікробло...

Пенсії в Україні порахують за єдиною формулою: Стало відомо, хто отримає майже 10 тис. на місяць

вівторок, 16 квітень 2024, 14:56

В Україні з мінімальною зарплатою розмір пенсії становитиме 2361 грн. Водночас із середньою зарплатою можна отримувати 4741 грн. Українець, який отримує зарплату вдвічі вищу за середню, зможе отримувати пенсії у розмірі 9 491,5 грн. Чим більша зарплата...