Курс долара в червні чекає "розворот": Аналітики дали тривожний прогноз для України

В Україні на початку червня курс долара може вирости і перетнути позначку в 27 гривень за долар, передають Патріоти України.

Експерти прогнозують, що до кінця карантину курс валют може залишатися стабільним. Однак потім долар можливо подорожчає.

Стабільна ситуація поки залишається через відсутність на ринку великих продавців і покупців валюти. У Нацбанку вважають, що після закінчення карантину нацвалюта буде посилена за рахунок роботи імпорту та експорту, а українські підприємства зароблятимуть в доларах і потім обмінюватимуть їх на гривні.

"Не думаю, що в один день всі прокинуться і побіжать купувати валюту. Економіка буде відновлюватися поступово, попит - відповідно. Але ослаблення впливатимуть і на експорт. Тому курс буде коливатися в обидві сторони в залежності від попиту і пропозиції на міжбанку", - сказав заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Аналітики впевнені, що в перший тиждень червня національна валюта стане плавно дешевшати по відношенню до долара.

"У міру виходу країни з карантину, імпортери нарощують активність, проте орієнтуються на стан реального попиту на товари. Ймовірно, найближчим часом гривня продовжить рухатися поблизу позначки 27 гривень за долар, поки на ринку не з'явиться великий гравець, здатний порушити рівновагу і підняти курс вгору", - розповів керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин.

За даними старшого аналітика "Альпарі" Вадима Іосуба, в найближчий тиждень очікують помірне зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 27,1 гривень, а готівковий долар в банках може бути близько 27,0/27,2 гривень.

"Ета успєх!": У Зеленського прозвітували про надходження в держбюджет від амністії незадекларованих накопичень

вівторок, 21 вересень 2021, 22:37

Якщо так піде і далі реформа Гетманцева принесе за рік державі мільйонів 25, і цими коштами "слуга" сподівався позатикати діри в держбюджеті України. На сьогодні у рамках "податкової амністії" вже подано понад 30 мільйонів гривень активів на декларуван...

Готуйте кишені: В Україні зібрали рекордний урожай зерна, але хліб продовжить дорожчати - ціни наблизяться до світового рівня

вівторок, 21 вересень 2021, 14:27

Українські аграрії зібрали в цьому році рекордний урожай пшениці за всі роки незалежності, але ціни на хліб незабаром виростуть до світового рівня. За словами міністра аграрної політики Романа Лещенко, українці зібрали 32 млн тонн зерна, але сподіватис...